Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit lehet ilyenkor tenni se...

Mit lehet ilyenkor tenni se windowst nem tudok telepíteni se memória tesztet nem tudok csinálni.?

Figyelt kérdés
Adott egy régebbi amd-s gigabyte alaplap,windowst akartam ujjat rátelepíteni de a bootolható cuccok között nem jelent meg a pendrájv amin a windows rajta volt ezért ugye uefi mód helyet bios módba kellett kiírni a pendrájvra a windowst ami a rufusban legalább 2 órahossza volt.Aztán megjelent a bootolható meghajtók között de csak bevillant a windows logo és egy kis villogó aláhúzáés maradt tehját nem jött be a telepítő.Aztán akartam egy memória ellenőrzést csinálni memtest 86+-al de azt is máshogy kellet kirakni pendrájvra,hogy megjelenjen a bootolható meghajtók között de az sem volt hajlandó be bootolni.Aztán elhatároztam,hogy marad a cd-s windows telepítés de az újraírható dvd 4,7gigája meg kevesebb mint a telepítő mérete.Ennyit még nem szívtam egy alaplappal sem más régi alaplapokon simán ment a pendrájvos windows telepítú bootolás is meg a memtest bootolós ellenőrzés is itt meg nem.Valami dual bioszos fos.Szóval a lényeg nem tudok új windowst telepíteni a gépre mert se dvd lemez se bebootolós windows pendrájv,lehet ezzel valamit kezdeni?Ja és le akartam frissíteni a lap biosát hátha jelent egy kis megoldást de flopy drájvon kívül semmit nem volt hajlandó kiírni,hogy bios updateljek flopy meg már nincs is a gépben .Fura más hasonló régi gépeken bootolható pendrájval ment a biso frissítés.

2021. ápr. 18. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:

"rufusban legalább 2 órahossza volt."

Nem 1.44 es Floppy-kra kellet volna kiírnod.. :DD


Nincs a pendrivera írásnál egyszerűbb: [link]

És a 8GB-os (DL) DVD lemezt is feltalálták már.. ;)

2021. ápr. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Memória teszt szintúgy: [link]
2021. ápr. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hülyének nézést fent írtam hogy nem uefi módban kellet pendrájvra írni,hogy lássa hanem bios-ba és a rufus 1óra 55 percig csinálta a telepítőt. A memória tesztes szintúg ilyen szarakodós volt utána látta is a pendrájvot de nem bootolt róla. Ez egy fos régi gigabyte alaplap.
2021. ápr. 18. 02:11
 4/5 A kérdező kommentje:
DL lemezem meg nincs,de közben kiötlöttem két tervet.
2021. ápr. 18. 02:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rufus-al írtál dvd-t akkor nem csodálkozok a 2 óra hosszában.. :O

Azon se hogy nem bootolt be.

2021. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!