Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Idővel egy tölthető elem...

Idővel egy tölthető elem veszíthet az mAh-ból?

Figyelt kérdés

Egy xbox 360 kontroller-el szoktam használni két 2400 mAh-s elemelt, de tegnap óta nem működik velük teljes töltöttség mellett sem. Lehet az a probléma, hogy már évek óta megvan és régiek és már nem 2400 mAh-sak? Azért gondolom ezt, mert két 1300 mAh-s elemmel akkor sem működött, amikor az elemek újak voltak.


(És igen, tudom hogy ezek nem elemek, hanem akkumulátorok).



2021. ápr. 23. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Igen, romlik a hatékonyságuk
2021. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Hali!

Én fizikus hallgató vagyok, most távlaborban ilyen feladat volt, hogy elem kapacitás mérése.


Nagyon izgi volt (nem), de nekem egy 10 éves nimh tölthető elem, a névleges töltésének (1300 mAh) kevesebb mint felét tudta (666 mAh).


Szóval simán lehet, hogy meghalt az elem. Venni kell egy újat! 😁

2021. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
11%

ez teljesen egyertelmu kellene legyen nem tart ki orokke egy toltheto elem sem

a gond nem az Amperral van hanem azzal hogy a feszultsege is eltolodik egyuttal ezert keves mar hozza

2021. ápr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Képzeld el a bojlered, egyre több vízkő rakodik le, így tehát egyre kevesebb víz fér bele, nyilván kevesebbet is tudsz kivenni. Az új teli már nem lesz egyelő a régivel literben.

Ezt megpróbálják ovosolni trükkökkel, mintha vízkőtelenítenék, de ez nem 100% hatékonyságú.

Elektromos autóknál ez nagy gond, hiszen egy ember 1-2 év alatt képes lehet csak a sok töltéssel jelentős akku %-ot veszíteni a tulaj, ami hatótávot jelent.

Nem csoda, hogy olyan új akkumulátorokat próbálnak fejleszteni, amelyek eleve kevésbé "vízkövesednek" ..

2021. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
A Volt a probléma, a tölthető akkuk eleve kevesebb Voltot adnak le újonnan is, mint a nem tölthető elemek, nem 1,5V-ről indulnak. Ráadásul az újratöltési cuklusok gyarapodásával ez az eleve kisebb kezdő feszültség is egyre kisebb lesz. De a kapacitása is egyre kevesebb lesz.
2021. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!