Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemben szertném fejleszten...

Szabo1977 kérdése:

A gépemben szertném fejleszteni ssd-re.Alaplap:MSI Z490-A PRO 2x1TB vagy 1x2TB lenne az ideális? Tartósabb-e a 2TB ssd a kettő közül? Samsung860EVO 1TB M2.sata Samsung860EVO 2TB M2.sata

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Speckó alapján mindkét M.2 csati tudja az x4 PCI-E-t, így miért vennél SATA vezérlős SSD-t?

Kingston KC2500 szériája jóval gyorsabb, NVMe SSD, míg a 860/Evo nem egészen egy mai történet.

2021. ápr. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy mire szeretnéd használni. Mert egyes munkáknál jó, ha két SSD van. Egyikről olvasol, másikra írsz... vagy raid-be rakod őket.


Ami tény: két 1 terás olcsóbb, mint egy 2 terás. Hála leginkább a Kingston A2000-nek, amiből sajnos nem készült már 2 terás változat.


Amire figyelni kell, hogy legyen legalább 5 év garancia, legyen DRAM cache (nem szokták feltüntetni, külön uzánanézős), illetve TLC chipes M.2 NVMe! Tehát ahogy fenti válaszoló is írja, a SATA interfészeseket kerüld!!


2TB közül most a goodram irdm a legolcsóbb, de felette van nem sokkal több alternatíva is 83-87 ezer környékén.

Két A2000 1TB meg lenne 75-77 körül. Szóval kérdés, hogy megér 10 ezret az,hogy szabadon maradjon egy M.2 slot az alaplapon? Szerintem nem,nagyon nem... Ennyiért lehet jó pcie m.2 bővítőket venni 😃


Én a 2x1TB-re szavazok, de csak az ár miatt.


Tartósságban nincs különbség. Szinte elnyűhetetlen darabok. Nagyon sok írást bírnak. Nézd meg a TBW értéket is!

2021. ápr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Nos játék valamint videó szerkesztés-vágás lesz a cél az új géppel. A régi Toshiba 2x2tb vinyom szörnyen hangos és sokszor csak a baj van vele. Nos Kingston KC2500 amire 5 év garancia van és csak 3500 Ft /db áron drágább mint a A2000. Megrendeltem a 2x1TB KC2500 illetve most néztem hogy 1 db hűtőborda van csak szóval egy olcsóbb 2500 Ft-os axagon hűtőbordat is rendektem mellé biztos ami biztos.
2021. ápr. 24. 07:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó választás. :)
2021. ápr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!