Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthoni szerverre milyen OS-t...

Otthoni szerverre milyen OS-t ajánlotok, amit nem nehéz beállítani?

Figyelt kérdés

Régebbi szervergép, eddig Windows Server 2008 futott rajta, de most kinyiffant a rendszer hdd-je, vettem bele 250GB-os SSD-t.


Már nincs nagyon kihasználva, régen több dologra volt, most már csak adatszerver, meg torrenteket töltök le/seedelek róla.


Meg kistesómnak valami minecraft meg játékszerver cuccok futottak rajta.


Kint van a kamrában benyomva egy polc alá, semmi sincs rákötve csak az áram és egy netkábel, minden mást remote desktopon intéztem eddig rajta.



2021. ápr. 27. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
windows server 2016 is elég egyszerű, de ha van linux alapismereted egy ubuntu vagy debian szerver se bonyolult.
2021. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Linuxot tennék rá, mondjuk én nagyjából mindenre Linuxot tennék :D
2021. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Linux.

Kifejezetten parancssorosan, csak a legszükségesebb csomagok - a topiknyitó felállásban például: ssh (távoli adminisztrációhoz - Windows alá ott a putty), samba (Windowsos fájlmegosztáshoz), transmission-daemon vagy deluged vagy qbitorrent-nox vagy rtorrent (torrentkliensnek, távolról webes vagy a kliensgépre telepített grafikus alkalmazásból akár Androidos applikációból adminisztrálható) - feltelepítésével, hogy minél kevesebb erőforrást pazaroljon.

2021. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én Debiant tettem a szerveremre, desktop gui nélkül, és SSH-n keresztül mókolom.
2021. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

10 év rendszergazdai és szerverüzemeltetési tapasztalatai alapján kizárólag Linuxot telepítenék. Esetleg FreeBSD-t. Értem én, hogy sokan nem ismerik a Linuxot, és emiatt idegenkednek tőle, meg vonzó lehet, hogy a Windowsnak alapból grafikus a felülete, de egyrészt: attól, mert valami grarfikus, még nem lesz könnyebb. Bőven többet lehet sz*pni egy Windows szerver grafikus beállítgatásával (főleg, ha kicsit összetettebb dolgokat is be akarunk állítani), mint Linuxon jól dokumentált, példákkal ellátott konfigurációs állományok szerkesztésével.

Na, meg a Linux stabilabb, és kisebb az erőforrásigénye.

2021. ápr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Openmediavault erre bőségesen elég.
2021. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Linux
2021. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 - +1, kezelhető Linux alapú NAS szoftver sok plugin-nal, úgy látom, hogy kb. mindent lefed, amire használni akarod. Ráadásul Debian alapú, ami plusz pont :-)
2021. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!