Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rx 460 ULTRA ALACSONY fps?

Rx 460 ULTRA ALACSONY fps?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem használtan egy Sapphire radeon rx 460 2gb videókártyát, játékra. Viszont azt vettem észre, hogy nagyon alacsony fps-t kapok sok játékban. Ez előtt egy gtx 650 1gb gpu-m volt, amin pl. a minecraft és az overwatch(medium-high) elmentek fix 60 fps-en OC nélkül. Egy weboldalon ahol néztem hogy milyen játékokat vinne el, a gtx 650 nem kapott game-ready jelzőt, viszont az rx 460 kapott, + néztem teszteket, amikben egyértelműen SOKKAL jobb mint a gtx 650. Viszont kb. feleannyira teljesit jól. Minecraftban átlagosan 30 fps-t kapok 16 bites texture pack-ekkel szervereken, rendes survival-ban meg 20-at. Az overwatch átlag 40 fps-el megy. Ami viszont fura, hogy a cs:go/cod black ops 3/fortnite viszont elmennek normal-high grafikán 60 fps-en. Driver-ből a legfrissebb van neki, a hivatalos saját weboldaláról töltöttem le. A gépen van egy Rivatuner, amibe csak a framerate limit van 60-ra lekorlátozva. Amit nem tudok, az a hűtőpaszta. Lehet hogy az befolyásól valamit? Várom az ötleteket, hogy mi lehet a probléma/hogyan tudom megoldani!

2021. ápr. 27. 18:25
 1/3 A kérdező kommentje:
2 monitort használok, de úgy, hogy a fő amin játtszok az megy a gpu-ba, a másik meg az alaplapról integráltról megy. Próbáltam csak 1 monitorral hogy kihúztam a másikat, de ugyan ez volt az eredmény, semmit sem változott. Mivel Gigabyte alaplapom van, ezért a gigabyte app centerben található game booster-t letöltöttem, és van razer cortex-et is kipróbáltam, de semelyik nem segitett.
2021. ápr. 27. 18:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben a drivereket raknám rendbe.

DDU-val letörölnék mindent (csökkentett módban), nvidia és amd drivereket is kiválasztanám törlésre benne.

Aztán telepíteném hozzá a legfrissebb drivert.


Illetve valamilyen diagnosztikai programmal ránéznék, hogy mi a teljesítménye/kihasználtsága. Hátha látszik valami. Afterburner, hwinfo, vagy ami tetszik.

2021. ápr. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Helló. Megcsináltam amit irtál, de ugyan olyan maradt. I3 6100-am van, néztem teszteket, és az ha minden igaz, kihajtja.
2021. ápr. 28. 13:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!