Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bootol az újonnan...

Miért nem bootol az újonnan összerakott PC-m?

Figyelt kérdés

Üdv!

Úgy adódott hogy összerakok egy asztali számítógépet.

Specifikációk:

Amd ryzen 3400G

Gigabyte aorus b450

G skill 2x8gb 3200mhz ram

Cooler master elite 600W

Kingston 512GB m2 ssd


Összeraktam , indítást követően felpörögnek a ventik világít mibden de az alaplap alsó részén a visszajelző ledek közül a CPU és a RAM pirosan világít felváltva, a RAM ledje picit hosszabb ideig.

Valamint ugye képet sem ad. HDMi vel van csatlakoztatva.


Mivel nem vagyok annyira jártas a témában azt szeretném kérdezni mi lehet a gond? Bios frissítés hiányában produkálhat ilyet?


Bármilyen nemű segítséget elfogadok , köszönöm!



2021. ápr. 28. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A memóriák és az alaplap kompatibilitását ellenőrizted? A CPU tápcsatlakozóját is csatlakoztattad?
2021. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az alaplap támogatja a 3200 mhz es memóriát, a cpu tápcsatlakozója 8 pines és a tápegységen 2x4 es pineket lehetett összecsatlakoztatni azt csatlakoztattam
2021. ápr. 28. 12:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Valami nincs a helyén. Ellenőrizd a ramokat, csatlakozókat.
2021. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az alaplapi hangszórót dugd be, a sípolásra meg keress rá. Az alaplapi led visszajelző a tapasztalataim szerint nem kimondottan megbízható - de érdemes kivenni\visszatenni a ramokat, simán lehet hogy csak egy csatlakozási gond van.
2021. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket , holnap délelőtt kipróbálom, akkor az egyébként kizárt, hogy a bios frissítés hiánya okozná?
2021. ápr. 28. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha a közelmúltban(nem tegnap, hanem az előző 1-1,5 évben mondjuk) vetted a lapot nagyon valószínűtlen hogy nem olyan bios került rá gyárilag ami támogatta már a 3400g t.

De ha bekötöd a hangszórót egyből kiderül hogy pontosan mivel van gond.

2021. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És azt hogyan tudom?:)
2021. ápr. 28. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:

A házhoz kaptál egy kicsi hangszórót, az alaplapod kézikönyvében meg le van írva hogy hova kell rádugni(de többnyire az alaplapon is jelzik, SPEAKER, SPEAK, SPKR, vagy ehhez hasonló rövidítéssel).

Ilyesmit keress

[link]

[link]

2021. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Újonnan vásároltam vagyis hardverapron de láttam rajta egy etikettet ami amazonos és 2019 ha nem tévedek
2021. ápr. 28. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!