Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vannak az egekben a...

Miért vannak az egekben a videokártya árak, és mikor fognak normalizálódni?

Figyelt kérdés
Új videokártyát szeretnék venni mert a mostanival nem vagyok megelégedve, viszont jelenleg a videokártyáknak olyan ára van mostanában hogy csak elég ránéznem egyre és már csóró vagyok. Miért vannak ennyire az egekben a GPU árak, és mikor fognak normalizálódni?

2021. ápr. 29. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kriptovalutát bányásznak velük, emiatt az összeset felvásárolják, amit gyártanak, és készlethiány van + a COVID. Senki nem tudja, hogy mikor fog ez a helyzet normalizálódni.
2021. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kriptovaluta bányászat miatt leginkább. Amikor kijött az rtx 3000es széria 3-4mp alatt botokkal felvásároltak az összeset, és ez nem vicc tényleg 4mp volt ez új rekord.


Második helyen vannak a nyerészekdők, ha én is előrendeltem volna én is 2-3x os áron adnám el.


Aztán a covid miatt sokan kénytelenk voltak otthonról dolgozni vagy a bezártság miatt vettek gépet hogy elüssék az időt.


Készlet hiány van, nagy a kereslet, nem tudnak sokat legyártani mert ugye szilíciumból gyártanák le a chipeket de abból is hiány van.

2021. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor gondolom nem mostanában fogok komolyabb játékokkal játszani :// Köszi a válaszokat.
2021. ápr. 29. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos nem tudjuk megmondani, h mikorra fog normalizálódni az ár, sajnos ami hirtelen drágult, az nem fog ugyan olyan ütembe csökkenni.

Januártban 1-2 hónapot írtak, most nyárra is jósolták, h majd csökken, de szerintem csak álmunkba :(

Én még szerencsés voltam, sikerült egy rx 580 4 gb-os gépet venni, használtan decemberben, most a kártya ér annyit mint amennyiért a komplett gépet vettem.

2x annyiba kerül minden kártya, mint 5 hónappal ezelőtt.

2021. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha elkezdik árulni a fenti ASIC-ot, és tudnak belőle eleget gyártani, az javíthat valamit a jelenlegi helyzeten.

2021. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=WomUXHfoWy4


Bányászok régen is voltak és nem okoztak olyan hiányt mint ma. Tökéletesen elmondják ebben a videóban a fő okokat.

2021. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan Szerbibában élek, nem tudom felétek pontosan hogy s mint változtak az árak, de nekem is nagy szerencsém volt, hogy még nyáron vettem egy Palit GTX 1650 -et. Ez valamennyivel olcsóbb volt, mint ismertebb gyártók verziói (Asus, Gigabyte), de most tényleg durván felmentek az árak, kb. a duplájába kerül...Tehát én hozzájutottam ezért a kártyáért nyáron 153 Euróért, most ugyanezért a kártyáért 297 Eurót kellenne fizetni. És ez nem is a 30x-20x -as széria, csak egy belépőszintű gamer kártya.
2021. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+1 Napi hülye kérdés, google a barátod.
2021. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!