Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Budget 3D nyomtató 60 ezerig?

Budget 3D nyomtató 60 ezerig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy 3D nyomtatót vásárolni itthoni használatra, árban körülbelül a 60 ezer forintot adnám meg, és a fő kikötésem hogy minimum 20x20x20-as méretben tudjon tárgyakat nyomtatni. Ebben az árkategóriában az Anet A8 és A8 Plus-t, valamint a Creality Ender 3 és Ender 3 Pro-t találtam a "felkapottak" között. Kérdésem az lenne, hogy melyik ajánlott ezek közül egy kezdő számára? Melyik modell miben jobb, melyik a tartósabb, megbízhatóbb? Rendelni ahogy észrevettem Banggoodról érdemes őket, egy hét alatt itt van Cseh raktárról, és a magyar oldalak áraitól jóval olcsóbbak. Vámot ilyenkor kell rájuk fizetni esetleg?

Leginkább a felsorolt modellekről érdekelne vélemény, de minden mást is szívesen meghallgatnék, minden infót köszönök szépen előre is!



2021. ápr. 29. 23:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Valamint az is érdekelne még, hogy az A8 és A8 Plus között mi a különbség, illetve az Ender 3 és Ender 3 Pro között mik a főbb különbségek.
2021. ápr. 29. 23:44
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

"Vámot ilyenkor kell rájuk fizetni esetleg?"

Ha az ár nem EU raktárból szállításra van, akkor igen.


Ha a vám megfogja, kapsz egy értesítést, ki kell tölteni egy vámárunyilatkozatot, mellékelni az ár hivatalos igazolását (rendelés, utalás stb.).

A vám Kína esetén 3%, plusz 27% ÁFA, tehát a termék árának 30%-át kell kifizetned.

A vámárunyilatkozat és mellékletek beküldése után pár nappal jön is a csomagod, az ÁFA és vám a postásnak fizetendő.

2021. ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Anetet felejtsd el, egy kalap hulladék. Ender 3 Pro okés, a V2 viszont nem éri meg a felárat.

Aliexpressen, hivatalos creality boltból tudsz rendelni cseh, lengyel vagy spanyol raktárról, 7 napos szállítással, vám/áfa nélkül. (Egyébként kínai csomagnál sem automatikusan jön a vám, de ebbe ne menjünk bele, sok éves tapasztalat kellett nekem is mire kiismertem magam ezekben.)

Banggood is megbízható, de én úgy vettem észre, hogy az is drágább.

Egyébként pedig ne legyenek tévképzeteid, ez nem úgy működik, mint egy papírnyomtató, pár hónapig selejtet fogsz vele gyártani, mire kiismered hogy hogy működik.

2021. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

"kínai csomagnál sem automatikusan jön a vám"

Persze, szúrópróbásan kap ki a vám ezt-azt, van, hogyí belenyúlnak.

Jó pár éve rendelgetek, eddig összesen egyszer kellett vámáru-nyilatkozatot kitöltenem, akkor is, értékhatár alatti, vámmentes cuccra.


Én Aliról vettem egy Weistek SLA (LCD-s folyékony resines) printert, cseh raktárból jött, akkor nincs vám.

Éppenséggel ÁFA lehetne rá, de mivel vámos nem nézi...:D

2021. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az Anet A8-at kezdem elengedni, olvastam hogy sokkal több vele a szívás az összeszerelés miatt. Az Ender 3 és az Ender 3 Pro között mik lennének a nagyobb különbségek? Kb 13-15 ezer forint van a kettő között, lehet hogy ami a Pro mellett van, nekem nem is feltétlen szempont, és nem ér meg ennyit. Lehet többre mennék azzal ha vennék egy Ender 3-at, és a fennmaradó összeget inkább költeném egy üveglapra, PLA-ra stb..
2021. ápr. 30. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó minőségű, stabil tápegység, dupla széles Y tengely, és mágneses-szilikonos tárgyasztal jár hozzá, ennyit pedig hidd el nekem, hogy megér. A mágneses tárgyasztal valami zseniális, nem fog kelleni az üveglap, ha ilyet veszel.

Egyébként pedig, ha ennyire szűkös a büdzsé, keress másik hobbit, mert ez vinni fogja a pénzt. Én szóltam.

2021. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Viszont az üveglapot inkább azért ajánlják kezdőknek, hogy egy esetleges rossz beállítás miatt a fej ne karcolja szét a tárgyasztalt, nem? Vagy ha egy egyszerű A4-es lap segítségével beszintezem az asztalt úgy hogy még épp tudjon mozogni a lap a fej és az asztal között, akkor nem kell ettől tartanom?
2021. ápr. 30. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!