Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan DVD felvevőből már nem...

Olyan DVD felvevőből már nem lehet kapni újat (nem használtat), amelyhez csatlakoztatni lehet VHS videomagnót?

Figyelt kérdés
Néztem az Euronics, az Edigital, a Philips oldalát, és csak olyan dvd felvevőket árulnak, melyeken nincs Scart vagy RCA bemenet. Így nem tudnám hozzájuk csatlakoztatni a magnómat. Digitalizáláshoz kellene. USB-s adapterekkel (EasyCap és TerraTec) rossz képminőséget kaptam. El is csúszott egymástól a kép és a hang. A TV tuner kártya sem jobb ezektől. (Ilyet még nem használtam, csak erről az oldalról tudom: [link]

2021. máj. 1. 12:49
 1/2 A kérdező kommentje:
2021. máj. 1. 12:50
 2/2 anonim válasza:

Azok nem DVD felvevők. Amin nincs SCART bemenet, az max. DVD lejátszó. DVD felvevőt max. használtan szerezhetsz netről. És ugye az a következő probléma, hogy a DVD felvevő HDD-jére rögzített anyagot hogy nyered ki. Erre többféle módszer is van, attól függően, hogy a DVD felvevőnek milyen kimenetei vannak.

Ha csak YPbPr (komponens), akkor azt célszerű HDMI-vé alakítani vagy olyan HDMI felvevőt keresni, amin van YPbPr bemenet is. Ha van HDMI kimenete, az közvetlenül is mehet a HDMI felvevőre. Így egyszerűen lejátszod a HDD-re felvett anyagot (lehetőleg XP minőséget válassz, az a legkevésbé csúnya) és a lejátszott cuccot felveszed a felvevővel. Kész, kimentve. És akkor nem kell DVD-kkel szórakozni.

2022. jan. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!