Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új számítógépet szeretnék...

Új számítógépet szeretnék venni elsősorban munkához, időnként játékhoz is. Milyen processzorral érdemes néznem?

Figyelt kérdés
Az Intel I3-mas processzoroknak pl. jobb az árfekvésük, de érdemes gondolkodni rajtuk? Intelben vagy inkább AMD-ben érdemesebb gondolkodni? Azon belül is melyik típust? Nagyjából 250 ezer Ft-ot tudnék költeni a gépre. Az még nem teljesen tiszta, hogy laptopot vagy asztali gépet fogok-e venni.

2021. máj. 2. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

I3 10100f vs R3 3100 4/8

I5 10400f vs R5 3600 6/12


Egy árban vannak ugyanugyan erősek!

2021. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket! Megnézem őket! All in one PC-ben érdemes lehet még gondolkodni?
2021. máj. 2. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem fontos a mobilitás, akkor általában a pc javasolt:

- nagyobb teljesítmény ugyanazért a pénzért

- olcsóbban szervizelheto

- több lehetőség fejlesztésre a kesobbiekben


Minden processzornal nagyon fontos, melyik generáció. Egy régi i7es gyengébb, mint egy új i3as. Benchmark oldalakon lehet könnyen összehasonlítani a teljesítményeket.

2021. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az i3-10100F is elég játékokra is és munkához is. Nagyon tudom ajánlani ebben az árban, még így sem használom ki teljesen. (Picit vissza is húzza az rx580)

De ha mindenképp feljebb akarsz menni, akkor ott az i5-10400(F) is.

Legutóbb amikor néztem az amd oldalon lévő hasonló procik jóval drágábbak voltak, viszont például játékban nem is teljesítenek olyan jól mint az intel, bár munkában elvileg jobbak.

Viszont ugyanakkor lehet oc-zni, bár azt szerintem te nem fogod kihasználni munkához, akkor már erősebb táp, erősebb lap kell hozzá, totál felesleges, többe is kerül, meg akkor már inkább olyat vennék ami oc nélkül is hozza a szintet ami nekem kell, nem is jönne ki drágábban.. Az IGPU viszont általában erősebb az amd procikban.

2021. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!