Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kaptam egy HP Compaq 6720t...

Kaptam egy HP Compaq 6720t laptopot ingyen. Szerintetek hogy menne rajta mondjuk egy Win7?

Figyelt kérdés

Nos az egész úgy kezdődött, hogy facebookon eladtam valakinek egy telefont(Huawei Honor 8) 25ezer Ft-ért, 20ezret adott, plusz a fent említett laptopot. Kiválló állapotban van, be is kapcsol, Windows 10 van rajta, de mindig slow processor error hiba jön elő, és kékhalált kap.

Specifikáció:

Processzor--Intel Inside Celeron M cpu 423 1.06ghz 1 core 1 thread ultra high power saving

Memória--1GB 667mhz ddr2 sdram 1slot, max 2gb

Videókártya--integrált Intel GMA 950 grafikus processzor 256mb videorammal

Kijelző--tükröződés mentes HD LCD TruCollor kijelző

Akku--6 cellás Li-ion akkumulátor 6 óra üzemidő

Tárhely--Apacer 128gb SSD HITACHI 320GB 7200rpm HDD

Tartozékok--HP smart fast charger, külső videókártya játékokhoz, tartalék akksi, dokkoló, és még sok más!


Ezeket a vásárló küldte át.

Szerintetek ha újratelepítem Win 7-tel, akkor hogyan menne?

Csak netezek rajta, max 1-2 játék.

Most feltelepítem Win7-tel, majd küldök róla videót, hogy megy.



2021. máj. 6. 17:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez jó elvileg.
2021. máj. 6. 19:26
 12/18 A kérdező kommentje:
A videó második felében azt mutatom, hogy mennyi programot tudok megnyitni lefagyás nélkül
2021. máj. 6. 19:28
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Huh, az a proci a windows szerint is nagyon gyenge. 2 pontot kapott!!! És a videó kártya is. Ez nagyon gyenge, vicces, hogy a hdd kapta a legtöbb pontot a hardver konfigban. De amúgy egész szépen megy, gyorsan megnyitja a progikat, nem karikázik sokat. A Windows update-tal meg ne foglalkozz, már sosem fogsz semmit sem kapni.
2021. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
az ssd-t már ki is kaptad a szerkezetből ?
2021. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa. Az már tényleg low end proci lehet..

Nálam az öregebb P4-es proci 4-est kapott, a tied meg csak 2-est.. ;)

[link]

[link]

[link]

2021. máj. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az az SSD önmagában többet ér, mint az egész gép 😃

Hát... szórakozgatni, bütykölni, tapasztalgatni jó, de másra használhatatlan. Próbálj meg rá telepítgetni mindenféle rendszert. Linuxok felé is kacsontgass vele!


Mikor jelent ez meg? 15 éve? Nahh, ez a gép már akkor is vállalhatatlanul pocsék volt. Nem is önálló működésre lett tervezve, hiszen ez egy vékony kliens. A feladatok az iroda központi szerverén kerültek feldolgozásra. Ez csak megjelenítésre szolgált.

2021. máj. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az egy dolog, hogy maga a rendszer szépen fut rajta, de azaz egymagos egy szálas takarékos proci biztos, hogy behal 1-2 lapos böngészésnél, nem méghogy játszani? Ez a laptop csoda, hogy viszi a Win7-et, nem még hogy játék. Ezek a vékony kliens laptopok nem személyi használatra vannak, csak egy feladatot lát el, ezért a lehető legkevesebb RAM, vga, és proci van benne. Annyit tesznek bele, hogy a tervezett feladatot elvégezze, nem Böngészésre, főleg nem játékra tervezték. Mellesleg a te laposodon Windows XPe volt, ezért lehet célszerűbb lett volna a Win 7 enterprise, vagy a Tiny7.
2021. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Netezni tudok több lapon is, és még játékot is visz
2021. máj. 7. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!