Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri egy i5-9400F processzor...

Mayuri4486 kérdése:

Megéri egy i5-9400F processzorral és egy NVIDIA GTX 1650 videókártyával rendelkező számítógépet venni, ha leginkább játszani szeretnék rajta, akár nagyobb grafikájú játékokat is anélkül, hogy túlmelegedne?

Figyelt kérdés

Üdv. Előre is elnézést kérek, de az a helyzet, hogy nem igazán értek a számítógépekhez, még akkor sem jöttem rá túl sokra a részekkel kapcsolatban, miután utánanéztem, ezért kellett ide fordulnom. ^^''

2015-ben vettem egy számítógépet, aminek egy i3-6098 P processzora van, és egy GTX 950 videókártyája. Eléggé zavaró, hogy mindent minimum beáll1ításokon kell játszanom, ráadásul nem tudom miért, de az olyan játékok, mint a Valorant vagy az Apex során annyira túlmelegszik rövid idő alatt, hogy kikapcsol, egyszerűen nem tudok újabb játékokat kipróbálni, ezért is szeretnék már egy újat venni így hat év után, hiszen nem hiszem, hogy túl sok értelme lenne ebbe újabb részeket venni, talán még drágább is lenne úgy.

A lényeg, hogy úgy olvastam az oldalon, hogy:

CPU: intel core i5 9400 F, 9th gen, 6 core, 2.9 Ghz, (a maximum az 4.1 Ghz), socket 1151v2, cache 9 mb, slots 1xpcle 3.0x16, 2xpcle 2.0x1

RAM: 8 GB, ddr4, 2400 mHz, max memory 32 GB, memory slots: 2

Tárhely: 1000GB + 240SSD

Videókártya: NVIDIA GTX 1650, 4 GB memory, gddr5 memory..

És még annyit, hogy csak két cooler-je van. Ez elég lenne, hogy hidegen tartsa, vagy legalább ne melegedjen túl? Nem szeretnék én ultra beállításokat, csak ne kelljen mindig mindent low-ra állítsak...

Ezek alapján, érdemes megvenni? A játékokkal, amik most vannak és még jönnek, kihúzna nekem legalább 5 évet?



2021. máj. 7. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha újat vennék most, akkor inkább egy 10.gen procit néznék bele, illetve a 1650 hosszú távon kevés lesz, inkább egy RTX2060-at szerezz.

Egyébként előre összerakott géppel ne szórakozz, magadnak válogasd össze az alkatrészeket. Fogod kapni nemsokára itt is a jobbnál jobb tippeket, döntsd el hogy neked mennyi az anyagi keret, és abból legózd ki PCX-en vagy iponon, és rendeld meg összeszereléssel együtt.

2021. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

I3 10100f is hozza az I5 9400f szintjét, ha új processzor akkor kizárolag 10/11.GEN INTEL vagy RYZEN!


"Ezek alapján, érdemes megvenni?"


Nem írtál árat.....


Előre összerakott gépek nem igazán érik meg, de most a COVID helyzet miatt talán.


Videókártya árak elszáltak!:(

2021. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ár/értékben még mindig 10400F amire a legjobban megéri építkezni, esetleg sima 3600-as Ryzen, de játékok alatt általában 10400 gyorsabb.
2021. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán. A 1650 nagyon gyenge kártya. Az RX470 szintjén van. Ha ugyanúgy nincs rajta garancia, akkor egy fillérrel se ér többet.


A 9400F egész pontosan 10100F teljesítményű processzor.


Igazándiból keretfüggő a dolog. Újonnan 9400F-re építjezni hülyeség. De haszbáltan olcsón jó vétel lehet.

2021. máj. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!