Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol találok audio jack ----->...

Hol találok audio jack -----> USB átalakítót?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy van egy jack-es mikrofonom, és lett rendelve hozzá egy állvány, amihez egy 4 méteres USB kábel tartozik. Ha felrakom az állványra, a mikrofon saját kábele már nem ér el a gép hátuljáig, szóval feltétlen szükség lesz arra az USB-re. Fontos tényező még hogy a mikrofon jack kábele fix, tehát nem tudom egyszerűen csak lecserélni az állvány USB-sére. Szóval szükségem lenne egy olyan átalakítóra, aminek az egyik végébe bedugom a jack-et, másikba az USB-t, és minden fasza. Csak hogy amikor rákerestem, csak olyan átalakítókat találtam, amiknek az egyik vége bemenet (lyuk) másik vége kimenet ("pöcs"). Na nekem olyan kéne aminek mindkét végén lyuk van, csak az egyik jack, a másik USB. Hol találok ilyet?

2021. máj. 8. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A helyzet az hogy van egy jack-es mikrofonom"

Gyártó, típus?


"és lett rendelve hozzá egy állvány, amihez egy 4 méteres USB kábel tartozik"

Ugyancsak: gyártó, típus?


"Szóval szükségem lenne egy olyan átalakítóra, aminek az egyik végébe bedugom a jack-et, másikba az USB-t"

A mikrofon jack-kimenete egy igen kis feszültségű (pár mV), analóg hangfrekvenciás (20-20000 Hz) jelet szolgáltat; az USB meg egy digitális, soros, 5V feszültségű, magas frekvenciájú (több száz MHz) jelet.


A kettő közé aktív átalakító - analóg-digitális konverter - kell, ami alkalmasint hangkártyában található meg.


Kaphatóak nagyon olcsó hangkártyák:

[link]

amik mikrofonbemenete az olcsó, konzumer mikrofonocskákhoz - mint a topiknyitó kérdésben szereplő darab is lehet - illeszkedik, így hangminőségük is hagy némi kívánnivalót maguk után.

2021. máj. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél inkább egy jack hosszabbító kábelt.
2021. máj. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen átalakító nem létezik, mert az USB digitális, míg a jack analóg. Egy egyszerű átalakító nem képes A/D konverzióra. Vagy veszel egy jack hosszabbítót, ami már elér a gép hátuljáig - ahogy az előttem szóló javasolta -, vagy egy külső hangkártyát, amit USB-n rá tudsz kötni a gépre, és van rajta jack aljzat. A hosszabbítót ajánlom inkább, egyrészt mert olcsóbb, másrészt mert a külső hangkártya egy kissé lagol (legalábbis nálam).
2021. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elistvan ***** válasza:
És ha a gép előlapi usb-jére dugnád? Nyernél 20-40 centit, pont elérne és nem kéne toldozgatni. Ami esetleg elől van azt bedugod hátra gondolom a mikrofon nincs 0/24-ben használva így elpaokolni kihúzni is könyebb ha már nem használod.
2021. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az előlapi aljzatok nincsenek bekötve (megszívtam már ezzel) kivéve egyet, ami a pendriveomnak van fenntartva. Valószínűleg jack hosszabbító lesz a dologból.
2021. máj. 8. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!