Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot tudnék venni...

Milyen alaplapot tudnék venni ami elbírna 6 ventit vagy minimum 3-4t?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden és a lényeget írni magyarázattal, hogy hogy történt ez az egész.Tavaly elromlott a gépem már kb 10 éves volt és épp olyan munkahelyem volt ahol jól kerestem, ajánlottak nekem 1 helyet ahol tudnék gépet venni használtan garanciával és úgy voltam vele hogy összerakás helyett veszek így aztán majd bővítgetem vagy cserélem azt amit szükséges. Játékra kértem és kaptam egy gépet ddr3 16 gb rammal i5 4570 processzorral 500 gb hddvel meg 300 wattos táppal, eredeti win10el 84 ezerért (126 lett volna gtx 1660 6 gbl, de nem volt ugy nalam es pihenonapom volt ugy voltam vele jó lesz) utána utólag tudván hogy az alap irodai, láttuk hogy teljesen elavult. Kellett atalakito egy 600 wattos hyper m taphoz, aztan lett bele rx 550 4 gb és jó minden szépen megy mert vettem még egy bit fenix enso mesh házat is hozzá, a hőfok se durva, viszont a nyár aggaszt sajnos az alaplap csak 1 ventit bír el és nem tudom mit tehetnék, hiába vettem bele 4 ventit, csak 1 megy elől. Terhelés alatt a videókártya max 73 fok a proci pedig 60-65 max valami minőségi pasztát is vettem hozzá. Lényegében az érdekelne, hogy van esetleg olyan alaplap ami elvinne legalább 3-4 alaplapot úgy hogy ne kéne a ramokat meg a procit cserélni? Vagy ha csak a procit az is rendben lenne. 4x4 gb ddr3 ram van.Mit ajánlanátok? Előre is köszönöm szépen a válaszokat, bocsi a regényért.
2021. máj. 12. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Terhelés alatt 73 fok teljesen jó, nem kell telesz.rni a gépet ventillátorral pár fok miatt.
2021. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha több ventilátorra van szükséged, létezik ODD helyére rakható ventilátor szabályzó, pl:

[link]

különálló blokk, max ha kell az USB port, azt kell rádugnod az alaplapra. Vannak nagyobb, több ventit támogató verziók is, nyilván drágábban.

2021. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!