Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért pörög fel gyakran...

Miért pörög fel gyakran valamelyik ventillátor?

Figyelt kérdés

1-2 hete raktam újra a Win10-emet egy megvett termékkulccsal.

Konfigom:

* AMD Ryzen 2400G (iGPU-val használom)

* 8 GB Kingston Hyper-X RAM

* 240 GB WD Green SSD

* 1 TB WD winyó

+van egy 12 centis ventillátor a gépház elejében (gyárilag) és egy 8 centis hátul fent amit még én vettem anno


A CPU hűtője is gyári a táp pedig egy 500W körüli FSP Bronze (?) talán. A lényeg, hogy a táp is minőségi és 3 éve dobtam össze a konfigot.


A PROBLÉMÁM: Folyton az történik, hogy alapjáraton (csendben) megy a gép és egyszer csak felbőg valamelyik forgó alkatrész (ventillátor vagy a HDD nem tudom) és baromi idegesítően "életre kell a gép". Aztán idővel megint elhalkul, de ezek a felpörgések gyakoriak.


Szerintem a winyó lehet, mert olyan lézernyaláb puska szerű felvinnyogó hangot ad ki, mint amikor bekapcsolom és hirtelen bebootol.

Az UEFI-ben a CPU és Fan beállítások standardon vannak. CPU hőmérséklet stabil 25 és 35-40 közötti.



2021. máj. 15. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szedd le az oldalát és hallgatózz melyik része hangos időnként. Így tippelni lehet sok mindenre, de ez a biztosabb módszer :)
2021. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

- Ha valamelyik ventilátor pörög fel, azt Speedfan-ban például látod (kiírja a fordulatszámukat)

- Ha a HDD kapcsolgat ki-be, akkor az energiagazdálkodási beállítások között nézz körül. (Az lenne az ideális, hogy soha ne álljon le. A HDD-k élettartamát a felpörgések száma csökkenti leginkább.)

2021. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: Na ez jó válasz! Tfh. ez a jelenség. Hol is tudom ezt beállítani és mit, hogy a legjobb legyen? Energiagazdálkodás?
2021. máj. 15. 17:22
 4/8 A kérdező kommentje:
#3: Amúgy sztem tuti a HDD majomkodik mindig. Ezek a felpörgések mondom a gép bekapcsolására emlékeztetnek. Sztem ez lesz a ludas nem a ventillátor, mert ilyen apró sercegő hangot is hallok a felpörgéskor.
2021. máj. 15. 17:24
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ssd n van a rendszer meg minden ami betolt indulaskor nem?

hdd n meg jatekok pl vagy filmek stb.


ha haldoklik cserelni kell megeshet


ha venti porog akkor takaritas pasztazas erett a gep


valoszinu csak ennyi

ha nem ertesz hozza erdemes hozzaertore biznod

hiszen pucolgatas kozben olyant is kipucolhatsz amit nem kellene par chip labat pl. Vagy kondi labat stb.

pasztazaskor szinten hasonlo fizikai hibakat vethetsz

2021. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5: Persze SSD-n van a rendszer, a C meghajtó. A HDD csak biztonsági mentés (passzív, kb. 2 havonta futtatok le egy sync fájlt néhány 10 mb adatot szinkronizálva) meg nyilván a letöltött filmek/játékok telepítőfájljai is a HDD-n vanna), de a lényeg, hogy a winyó nincs terhelve.


De akkor a legfontosabb kérdésem, ami félbeszakadt:


Hol lehet beállítani ezt a HDD ki-be kapcsolgatást az Energiagazdálkodási lehetőségekben, hogy a legjobb legyen az élettartamnak?

2021. máj. 15. 18:44
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 ha valami baja van azon nem tudsz segiteni ezzel se mas szoftveres dologgal

cserelni kell, mielobb mentsd le, valami jo kulso hdd t erdemes beszerezned


HDD Sentinel el ellenorizheted pl. vagy gyartonak is lehetnek sajat programjai


[link]


sema beallitasainak modositasa

2021. máj. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: HD Sentinel szerint 100% az állapota és nincs benne hiba. De lehet hamarosan veszek egy másik winyót. Milyet javasolsz ami tutira megbízható biztonsági mentésre? Nekem most talán egy WD Purple fajta van.
2021. máj. 16. 11:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!