Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 6 éves Asus X550V laptopomon...

BBenedek0921 kérdése:

6 éves Asus X550V laptopomon szeretnék RAM-ot bővíteni és tenni bele egy SSD-t a CD olvasó helyére. Takarítás céljából szedtem már szét, szóval azzal nagy probléma nem lesz, viszont érdekelne, hogy mire érdemes figyelni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Proci: Intel(R) Core(TM) i5-6300HQ CPU @ 2.30GHz 2.30 GHz

HDD: 1TB

RAM: 4GB


Az oka az hogy szegény már elég gyenge és lassú. Egyetemre készülök és nem szeretnék új gépet venni, ha nem muszáj. Laikus vagyok a témában, szóval abban sem vagyok biztos hogy érdemes-e így toldozni-foltozni a gépet, pláne ha nem tuti a tartós javulás...


Előre is köszi a válaszokat! :D



2021. máj. 17. 10:20
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:

Az SSD igen csak meg tudja gyorsítani a laptopokat, azokban alapból lassúbb HDD van. Én egy HP 2530p-be tettem SSD-t meg RAM-ot bővítettem 2GB-ról 4GB-ra, így már használható, böngészésre, filmnézèsre, stb.

Szóval, haSSD-re telepíted az oprendszer-t meg 8GB RAM-ot teszel bele (4GB helyett, de ezzel is elmegy alap funkciókra elég) még jócskán használható marad a géped.

2021. máj. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:
A meglévő DVD-meghajtó magasságával egyező beépítőkeretet vegyél. (van 7mm, 9.5mm és 12.7mm)
2021. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon megnöveli a sebességet. Én egy 120 GB SSD-t tettem bele ugyanilyen módon, bootra és pár programra használom, sokkal gyorsabban betöltődik a rendszer (ubuntu). Kapott 4 GB RAM-ot is, így most 8, ez túl sokat nem ért, de ez alapból nagyon olcsó, szóval nem vártam tőle sokat. Igaz, a laptopot nem is használom nagyon semmire böngészésen kívül. Mindenesetre megérte, nagy szerencsémre 90 euróból kijöttem, így semmit sem vesztettem.
2021. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
EGyébként a legtöbb laptopot szét sem kell szedni ahhoz, hogy ezeket bővítsd (legalábbis a nagyobbik fedelet nem kell levenni). Nem igazán ronthatsz el semmit. A RAM egyszerűen cserélhető, típust kell figyelni, caddynél leírták előttem a méreteket, azzal sem lesz probléma.
2021. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :D
2021. máj. 17. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!