Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Nvidia videokártyáknak még...

Az Nvidia videokártyáknak még mindig rossz a Linux kompatibilitása?

Figyelt kérdés
Egy régi fajta, pontosabban egy GeForce GT 230-nak még elég rossz, a saját illesztőprogramjával is. Nem működik az NVENC kódoló Linux alatt (Windows alatt viszont működött), így nem tudom használni ezt a lehetőséget néhány programban (pl OBS, OpenShot), ami támogatná. Ez pedig nagyon hasznos lenne, mivel így a processzor nem lenne annyira leterhelve a videó kódolással/dekódolással (a kártya csinálná helyette). Ez a funkció még mindig "ki van felejtve" az újabb videokártyák Linuxos illesztőprogramjaiból is? Vagy azóta már fejlődtek annyit, hogy benne van minden, ami a Windowsos illesztőprogramban benne van? Jó tudom, a DirectX az csak Windowsos dolog, szóval az nem kell. Azért jó lenne, ha működne az NVENC, illetve támogatná a VP9 codec-et, hogy a YouTube-nál is működjön a hardveres gyorsítás (mert az is zabálja a processzort). Ha esetleg még mindig trehány az Nvidia Linuxon, akkor melyik gyártótól érdemes videokártyát venni, aminek a Linuxos illesztőprogramja tud mindent (a DX-et meg egyéb Windowsos dolgot leszámítva) Linux alatt is, ugyanolyan jól?

2021. máj. 17. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Még mindig rossz, inkább AMD
2021. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem pont at AMD-vel voltak bajaim Linux alatt. Vagy 8 féle Nvidia kártya fordult meg nálam az utóbbi 5 évben, mindegyik jól ment linux alatt (Linux Mint). Szerintem disztró függő is a dolog. Azért ne 20 éves hardverekkel próbálkozz!
2021. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom linuxon az nvidiával,és használható az NVENC is.
2021. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!