Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szükséges e erősebb hardver...

Szükséges e erősebb hardver 4k filmek lejátszására?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Oled Tv vásárlás előtt állok kifezetten a filmek végett szeretnék ilyen tvt vásárolni. Netflix és hasonló streaming szolgáltatók támogatják a 4k hdrt viszont nagyon sok olyan tartalom van ami ott nem található meg. Ha én számítógépre kötöm a tvt és onnan szeretnék filmet lejátszani fog e akadozni esetleg a kép? Vagy bármi hasonló dolog ami befolyásolhatná a filmezést? Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 27. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Hát honnan tudjuk, ha azt sem tudjuk milyen számítógép? Egy p4-es nem fog 4k-t lejátszani, az biztos.
2021. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Psylocyber válasza:

1, Ha videokártyában gondolkozol az alábbi linken a H.265 HW-es támogatása látható GPU-kra lebontva (a 4-4-4 a jobb minőség)


[link]


ez alapján egy GeForce GTX 1650 a legolcsóbb top minőségű időtálló megoldás


2, ha nem akarsz videokártyát állítólag CPU+iGPU módban (videolejátszó beállításai, CPU + beépített GPU használata) egy i3-as Intel már megoldja, de azt is írják, hogy egy Intel Atom is elég. Ezt nem tudom visszaigazolni.


3, egyébként, meg az Nvidia Shield-et rebesgetik még, ha pl nem akarod a gépet rákötni, vagy adott esetben van olyan TV is, amiben van HW-es dekóder és csak háttértár kell neki.


Arról meg végképp nincs fogalmam, hogy mekkora adatmennyiséget kell mozgatni, azaz, hogy van-e valami minimum HDD/SSD követelmény. Remélem majd valaki engem is felvilágosít.

2021. máj. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Ha mindenképp azt szeretnéd, hogy egy TV melletti számítógép játssza le a filmet, illetve hogy a lassú TV-s rendszerek helyett egy gyors, teljes értékű számítógépet használhass a tv-n böngészéshez, stb, akkor:

HTPC topicot javaslom kiinduláshoz. [link]


A lényeg ugye a hardveres támogatás. Ha legolcsóbban akarsz kijönni, akkor intel 7. gen vagy újabb proci kell. Az ebben lévő integrált videokártya már támogatja a h.265 10 bit hardveres dekódolását, így a 4K HDR filmek is mennek vele a megfelelő környezetben (a különböző HDMI szabványokon, és szoftvereken (KODI) én már nem igazodom ki). Filmezés és netezgetéshez elég lehet egy kétmagos. Ha hosszútávon kondolkodsz, akkor i3 10100 (4 mag), de ez már kb. 150 ezres gép lesz. Én ilyen 70 ezerért néznék használt irodai gépet 😃 hardverapro brand gép kategória.


Amit még ajánlanék az egy szerveres megoldás. Ilyenkor a TV fogja tudni lejátszani a tartalmat a hálózatról. Te egy otthoninszerverre töltöd le a tartalmat, és a tv ezt strameli. Vagy médialejátszóként, vagy sima SMB fájlmegosztásból.

Két nagy irány van. Az egyik a NAS. Ezek komplett kisfogyasztású otthoni hálózati tárolók. Szinte mindent tudnak... torrent, médiaszerver, FTP, SMB, stb... viszont nagy hátrány, hogy nem windows megy rajtuk, és nem hagyományos X86 gépekről van szó, hanem ARM (mint a telefonok), ezért is bánnak bazijól a fogyasztással, csak éppen ez sok esetben a testreszabhatóság rovására megy. Tehát érdemes lehet egy X86 gépet beállítani szervernek, akár linuxszal, akár windowszal, és az sokkal rugalmasabb mindenben. Csak ez gányolós, a NAS-t pedig készen veszed szoftverrel, csak a HDD-t kell belepakolnod, meg végigkattintasz egy beállítás varázslót, és kész. Vannak kompromisszumok minden esetben.

Szerver előnye, hogy a hálózati meghajtódat a világ bármely pontjáről elérheted, kéznél lesznek az adataid, vagy azonnal tölthetsz fel rá biztonsági mentéseket a telefonodról, stb.

De még akár a HTPC is lehet szerver is... igazándiból én a zajforrás miatt vvinném el a TV köteléből a ventilátorok már jó csendesek... tényleg előbb meghallod, ha a hűtő a szomszád szobában bekapcsol... de a merevlemezek kerregnek. Ott az SSD helyette, de az meg bazidrága ha nagy tárhelyet akarsz. 4x ár. Esetleg laptop HDD, de az meg eléggé lassú.


És ezeknél arra kell figyelni, hogy belső hálózaton történik az adatmozgás, tehát alapvetően mindegy, hogy hol van a nas és a tv egymáshoz képest,de a biztos kapcsolathoz kábellel kell kapcsolódniuk egymáshoz. Vagy a routeren, vagy egy switch-en keresztül.

2021. máj. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat. Olvasgatok ezután melyiket lenne érdemesebb megoldani mert az én jelenlegi számítógépem nem tenné lehetővé ezt. Nasból Snyology már elég olcsón megtalálható pcx en már 39 ezer forintért is kapható. Ez is megfelelő lenne hozzá? Kell hozzá még valami? A minél pénztáca barátabb megoldás lenne a jó.
2021. máj. 28. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,a merevlemez(ek). Igény szerinti méretben. Bár ha ilyen 50-80 gigás 4K filmek jönnek, akkor 3-4TB minimum.
2021. máj. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2021. máj. 29. 00:41
 7/8 Tarkumi ***** válasza:

A NAS-nál ami árak vannak azok HDD nélkül értendőek, kalkulálj azzal is hogy venni kell bele merevlemezt.

Ha van egy elfekvő régebbi számítógép a közelben, akkor telepíthetsz rá OpenMediaVault-ot. Ez egy nyílt forráskódú ingyenes NAS megoldás.

[link]

2021. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4k videóhoz egy raspberry pi 4 is elég
2021. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!