Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a Mac Mini ezért az árért...

Ez a Mac Mini ezért az árért megéri?

Figyelt kérdés

[link]

A legolcsóbb M1-es Mac Mini is 80.000 Ft-tal drágább most ennél a gépnél. Ennyi pénzért jó az ár/érték aránya? Teljesítménye nekem mindenképpen elegendő, csak a tartósság és ártartás miatt kérdezem, hogy megéri-e, vagy vegyek egy drágább M1-est.

Bocsi, ha összeszedetlen a kérdés.



2021. máj. 28. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ennyi pénzért megéri. Nekem ugyanebből a 2014-es vertzió van, 2015-ben vettem, most is azon írom a választ. Hibátlan a gép, kiválóan teszi a dolgát.

4K-s videókat nem lehet lejátszani ahhoz gyenge. ez az egy hátránya van talán.

Ha meglassul akkor ki kell takarítani, mert teleszívja magát porral és nem hűt eléggé így a proci visszaveszi a teljesítményt.



Billentyűzer és egér nem jár hozzá! Azt még venned kell!

Én egy 1000 forintos teszkós hama windowsos billentyűzettel használtam sokáig. :D

2021. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Max. akkor ha tényleg fontos hogy ilyen kis formátumú géped legyen.


256gb ssd ma már kevés szerintem, 8gb ram általános használatra ok.


M1-el kapcsolatban pedig: Ne vegyél első generációs Apple terméket

2021. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1-es: Köszi szépen a válaszod.


#2-es: MacOS-re van szükségem, méghozzá asztalira. Az iMac drága, kijelzőm amúgy is van. Marad a Mac Mini. 256 gb tárhely több, mint elégséges, jelenlegi laptopomban 128gb ssd van, de a PC-m is csak 256gb-os. Van mellette viszont egy 4TB-os NAS meghajtóm, RAID1 biztonsági szinttel. Minden adatot azon tárolom, így egy asztali gépnél nekem nem prioritás a háttértár mérete.

2021. máj. 28. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:

"jelenlegi laptopomban 128gb ssd van, de a PC-m is csak 256gb-os"


Tényleg nem cseszegetésből kíváncsi vagyok hogy csinálod, nekem az 512gb is sokszor kevés laptopon egy elég lájtos oprendszer és nem sok progi mellett is.

Asztali gépben több lemez van, külső hdd-ből is több. Az egyik 8TB.


Semmilyen média nincs pl. a laptopodon?

2021. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es: tény, a PC-ben van egy ősrégi 320gb-os HDD (régi gépből örökölte), amin van néhány játék, de más program nincs. Nagyjából olyan 60gb foglalt rajta. Az SSD-n most 104 Gb szabad tárhely van. A legnagyobb program talán a Visual Studio meg a DaVinci Resolve 16. Médiák pedig talán, ha összesen van rajta 10-15 Gb, ami éppen aktuális.

Laptopon most 30gb a szabad tárhely, ez körülbelül így van lassan fél éve. Nem egy erőgép (sőt kifejezetten nem), szóval ezen programból is elég kevés van, szinte csak böngészésre használom. Használtan vettem pár tízezerért néhány éve. Ezen kicsit több média van, mint a PC-n, van rajta sok letöltött film, meg doksi. De mivel az összes adatom (videók, képek, dokumentumok, stb) mind a NAS-on vannak, mert ezekre az adatokra úgyis otthon van szükségem, ott pedig gigabites hálózaton ugyanúgy hozzák a HDD-k a sebességüket. Tehát a PC-n gyakorlatilag olyan médiák vannak, amik nemrég kerültek átmásolásra, éppen szükség van rájuk a gépen vagy most töltöttem le őket. Illetve doksik vannak még, de azok nem nagy vizet zavarnak (számlák, word irományok, egyetemi cuccok). De egyébként minden mást a 4TB-os NAS-on tárolok (ott olyan 45-50% szabad tárhelyem van). Illetve az igazat megvallva, olyan rengeteg adatom nincsen (a NAS-on tároltakból is régi digitalizált videók teszik ki az elfoglalt tárhely nagyjából felét). Adatbiztonságra meg szükségem volt, mert volt sajnos volt már adatvesztésem még régebben, így kellett valami, amiben RAID1 egyszerűen kivitelezhető, így vettem meg a NAS-t. Ezáltal igazán feleslegesnek éreztem nagy tárhelyet a gépemben.

2021. máj. 30. 07:52
 6/6 anonim ***** válasza:

5#


Köszi a leírást, így már kb. érthető

2021. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!