Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor fog lemenni a videókárty...

Mikor fog lemenni a videókártyák ára?

Figyelt kérdés
Borzasztóan idegesít, hogy a mostani gépem kezd már haldokolni, meg elavult, de nem tudok egy új gépet összerakni pontosabban nincs szívem, mert a kártya miatt egyszerűen undorító összegbe kerül. Vicces hogy olyan kártyák amiket 1-2 éve néztem 30-50 ezer között most 100-120 ért mennek hányingerkeltő. Ti mikorra tippelitek?

2021. máj. 28. 14:51
A kérdező szavazást indított:
Szerintem 1-2 hónap, és esni fog az áruk.
Szerintem 6-12 hónap, és esni fog az áruk.
Szerintem több mint 1 év.
Szerintem több évbe is belekerülhet.
Szerintem ez már így marad örökre.
23 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha elkezdik bedarálni a bitcoint és más kriptovalutákat kínában, az hatással lehet az árakra is.
2021. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát igen én pont ennek a válságnak az elején akartam venni egy kicsit jobb kártyát 1050 ti akartam 1660 superre cserélni,mire rákattintottam a rendelésre kiírta hogy elfogyott pedig akkor még baráti 80 ezerért lehetett kapni most kb a dublája ha egyáltalán van.


Amúgy szerintem talán nyár végére de ez is olyan hogy 50-50.

Ha most vennék gamer cuccot akkor még egy lap-top is jobban megérni pedig az is lenne 300-400 ezerbe...de egy asztali olyan 500-600

2021. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
2022 tavasz jóesetben.
2021. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Csütörtökön
2021. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Előtte sem volt bitcoin, de nézd meg mennyibe került egy GTX970, majd utána egy GTX 1070.

Másrészt Bitcoin-t nem bányásznak GPU-val.

Ja és piacgazdaság van, mindennek felment az ára a magas kereslet miatt.

Van a gazdasági végzettségem, felmérhető hogy az árak addig nőnek ameddig nem csökken a kereslet és nem nő olyan szinten a kínálat hogy minden igényt ki tudjon elégíteni + legyen felesleges is.

De először az inflációt kéne megoldani, utána lehet gondolkozni a VGA árakon, sokaknak 200 ezredig gondja amikor az élelmiszer árak is az egekben vannak.

Amúgy régi árak soha nem fognak visszatérni, már csak a félvezetőhiány miatt is ami 2024-ig biztosan elhúzódik.

2021. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Látom azért vannak akik pozitívan látják a jövőt, itt 2022-ben nem lesz semmi.

Be kéne dőlni az összes altcoinnak ahhoz hogy tele legyen a használtpiac VGA-val és még ez sincs feltétlen hatással az új árakra.

Nem, nem a bitcoinnak ahol már olyan nagy nevek fektettek bele mint Elon Musk nem fog bedőlni és semmi hatással nincs rá, ez csak mese.

(ez olyan hasonlat hogy csappal nem tudod megtölteni az óceánt, max a medencét, az óceán a bitcoin, minden más kis altcoin a medence amiből van kisebb és nagyobb is)

2021. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Musk is kihátrált a bitcoin mögül. De a legnagyobb rúgás mégis az volt bele, hogy Kína minden kriptovaluta bányászatot be akar tiltani, miközben elég jelentős kapacitás van az országban.
2021. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Kína ezt nem valószínű hogy teljesen meglépi.

Rengeteg géppark van ráállítva erre az iparra, beláthatatlan világgazdasági következményei lennének.

2021. máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

#9

Kínát nem nagyon érdekli a tettei világgazdasági hatása. A belpiacuk viszont nagyon és a CCP nem szereti, hogy Kínában népszerű egy olyan fizetőeszköz, ami fölött a kormánynak nincs közvetlen kontrollja.

2021. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

#5 Amikor a piacgazdasági diplomádat szerezted arról nem volt szó, hogy mi van akkor, ha közel sem tudnak annyit gyártani mint amennyit az emberek venni akarnak? Vagy hogy mi lesz miután már tudnak, és nem lesz készlethiány? Infláció hogy jön ide, nem itthon mentek fel a kártya árak hanem a világon mindenhol. Nézz utána a diplomáddal annak, hogy hány kártyát rendelnek, és hány rendelést tudnak teljesíteni - a gyártók járnának a legjobban ha MSRP-n, minden megrendelést teljesíteni tudnának, ez a helyzet senkinek nem kedvez.

970 és 1070 is remek összehasonlítási alap, mióta érdekel minket hogy hogy hívják a kártyát? Mit kapok $3-500 ért ma, mit kaptam régen? Ívesen leszarom hogy mit írnak a dobozra, vagy hogy névlegesen hol helyezkedik el a palettán, a teljesítmény\ár aránya érdekel. De amúgy meg 970 $329, 1070 meg $379 volt, itthon előbbit 115, utóbbit 130 körül megkaptad pár hónappal a megjelenés után - hát igen, tényleg teljesen ugyanaz mint most, hogy 350e egy 3060(ami egyébként alig tud többet egy 2060s nél, amit 2020 elején 130-135 ezer körül megkaptál).

Ha meg legalább annyira képben vagy, hogy tudod hogy bitcoint nem gpu val bányásznak már nagyon régóta, akkor azt is pontosan tudod, hogy bitcoin alatt cryptovalutát ért az átlagember, aki egyáltalán nem követi ezeket a híreket - a fedorádat is megpöccinted mielőtt kioktató stílusban elkezdesz pötyörészni? De tök jó, hogy tisztáztad ezt a kérdést, hiszen ez volt a legfontosabb félreértés. :)

"Amúgy régi árak soha nem fognak visszatérni, már csak a félvezetőhiány miatt is ami 2024-ig biztosan elhúzódik."

Kristálygömbödet add már kölcsön. Teljesen össze-vissza írnak 2022 végétől 2023 végéig. Az egyetlen ami biztos, hogy a közeljövőben nem fog megoldódni, minden más csak spekuláció.

2021. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!