Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a hibát a monitorban mi...

Ezt a hibát a monitorban mi okozhatja?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=UxG4jIXrYKQ


https://www.youtube.com/watch?v=Zb5CIb1h03I&t=2s


Amit eddig kizártam:


Kábel: Vadi új dvi és hdmi kábellel is ki lett próbálva


Számítógép/videokártya: 4db különböző PC-n és laptophoz csatlakoztatva is ugyanúgy csinálja.


Tápellátás: Próbáltam másik 12V adapterrel is, azzal sem jó.


Zavaró tényezők: Sokan írták neten hogy különböző zajkeltő dolgok is befolyásolhatják pl TV settop box stb, ezt kivédendő minden elektromos berendezést kikapcsoltam az egész házban kivéve a monitort és a sz.gépet.


Ezért nekem úgy tűnik hogy a monitorban van a hiba.

Ezt okozhatja akár egy rossz elektrolit kondenzátor is, amit le lehet forrasztani és megegyező paraméterűvel pótolni? Vagy mi más lehet még a baja?



U.I: Ezt a monitort egyébként régóta nem használom, nem gyakorlati oka lenne a javításnak mint inkább az hogy szeretek javítani dolgokat ahelyett hogy kidobnám, szeretek és tudok forrasztani, minden felszerelés adott, vizsont monitorral még nem foglalkoztam. Esetleg valaki hozzáértő tipp?


2021. máj. 28. 18:08
 1/6 MGéza ***** válasza:
Igen ez jelzavar. A géptől jön vagy a monitor csinálja, hogyan derítsd ki? Kösd rá másik készülékre - lehet akár Tv is - és ha ott minden oké, akkor a monitorban van a hiba. Szerviz valószínű nem fog vele foglalkozni, szerintem azt fogják javasolni hogy vegyél másikat, főleg ha nem egy értékes darabról van szó.
2021. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez már biztos hogy a monitorból jön kipróbáltam ahogy mondtad.


Tudom hogy azt mondanák vegyek újat. Csak ezekben a készülékekben többnyire egy filléres elektronikai alap alkatrész cseréje megoldja a problémát. És csak annyit kéne tudnom hogy mi az.

2021. máj. 28. 22:00
 3/6 MGéza ***** válasza:
Azt szerviz tudja pedig csak megmondani. Ha szerencséd van akkor akad tv szerelő is, egyre megy mit szerel.
2021. máj. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán lehet megbízni bennük. Számtalan problémával fordultam már hozzájuk. Álltalában hülyék mint a segg. Hibát keresni nem is tudnak csak alaplapot cserélni vagy valami nagyon nagyon egyértelmű dolgot megcsinálni ami visít hogy mi a baj.


Amivel egy kicsit a szokásosnál többet kéne dolgozni annak már neki sem állnak vagy ha meg kellene keresni a hibát.

Én már javítottam meg alaplapot amire azt mondták ezt nem lehet megjavítani. Pedig csak egy multiméter kell hozzá meg egy forrasztópáka.


Ha tudnám ilyen hibát mely alkatrészek tudnak okozni ergo hol kezdjem el vizsgálni akkor még tudnám csinálni ezt is.

Gondolom itt akkor nincsen mérnök informatikus vagy akárki aki legalább tippet tudna adni?

2021. máj. 29. 11:49
 5/6 MGéza ***** válasza:

Tippre a csatlakozónál keresd a hibát. Lehet egy gyenge forrasztás, kikészült kondi a háttérben. Sajna a hátulját mindenképp meg kell bontanod és gyanús forrasztások, púposodó kondik után kutatnod.

Ez egy elég nagy topic, itt hamarabb kapsz szerintem érdemi segítséget:

[link]

2021. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Prohardveren kérdeztem először. Érdemi válasz eddig ott sem jött.
2021. máj. 30. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!