Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lehet egyben eladni...

Érdemes lehet egyben eladni egy elavult gamer PC-t, amiben Core i5-4590 CPU és GTX 750 Ti GPU van, vagy inkább mentsem belőle a menthetőt és használjam fel a leendő új gépemhez?

Figyelt kérdés
Ha a jelenlegire "építem" az újat akkor kb. a házat, az SSD-t, a HDD-t, az optikai meghajtót (igen nekem az kell), és talán a tápegységet tudom megtartani. Nagyon sokat nem spórolnék ezekkel szóval gondolkodom rajta hogy inkább teljesen új gépet rakatok össze. Kérdés hogy ez esetben el tudnám-e adni a jelenlegit? Mennyit lehetne kapni egy ilyen gépért? Munkára/tanulásra több mint alkalmas, RTS-ek tök jól futnak rajta, alacsony grafikai beállítással viszi mondjuk a WOW-ot, vagy más MMORPG-ket is, de például az Euro Truck Simulator-el sem volt semmi baja, ezen kívül nagyjából azok a játékok mennek rajta jól, amik mondjuk egy Xbox 360-on. Szóval eladható ez a jószág, és ha igen, mennyiért?

2021. jún. 10. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kapnál érte annyit, ha eladod, mint amennyiért akkor új házat, tápot, SSD-t, HDD-t kellene venned.


SSD - 20 ezer

HDD - 13 ezer

táp - 15 ezer

ház - 10 ezer

optikai meghajtó - 4 ezer

Ezek összesen - 62 ezer (sehol sem voltam nagyigényű, könnyen felmegy ez 70-75-re is)


60-70 körül max, ha kapnál érte. Ahogy az te is jól látod, a GTX 750ti "netezésre-filmnézésre" túl sok, játékra meg már túl kevés, tehát nem nagyon húzza fel a konfigod árát. És akkor még kérdés, hogy mikorra tudod eladni - nyilván, ha engedsz az árából, akkor hamarabb, de akkor még inkább nyílik az olló a régi, de felhasználható darabok, meg az újak ára között.


Persze egy 10 éves táp helyett akkor lenne egy újabb, ugyanígy a HDD, SSD is friss lenne...

2021. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors választ! ...Hú hát igen, sőt, az alapján, amiket néztem, felmennének ezek összesen 80-ig is simán.

Csak tényleg nem tudtam belőni hogy mennyit ér a mostani egyben, de ha így áll a dolog akkor marad a felújítás. ...Legalább nem kell megszoknom egy új házat.^^

2021. jún. 10. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
ssd, hdd, proci hűtő esetleg, és ház is, ha olyan az megtartós, nem érdemes őket ilyenkor eladni. maradékot meg kell hírdetni félgépként, és külön-külön is.
2021. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel az I5 + GTX 750 TI kivül semmilyen hardver nem adtál meg, így nem lehet belöni.


Videókártya árak a normál ár 2/3x-án mennek.


Geforce Now

2021. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!