Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 300.000 forintból milyen...

300.000 forintból milyen számítógépet tudok venni?

Figyelt kérdés

Nem kell nekem nagyon csúcs minőségű gamer kategóriás gép.

Játszani amúgy se szoktam mág ha ismerek játékokat sem inkább ilyen nosztalgia játékokkal vagyok el mint commander keen, words rescue és hasonló régi windowsos játékok amiket online még el lehet érni.

Legtöbbször viszont videókat nézek youtubeon, videán, tv2 oldalon, sok animét is nézek.

Böngészés ugye, facebook, pinterest, twitter stb.

Mostani laptopom nagyon régi, használt és már a végét adja. Eléggé zajos mivel folyton recseg, lassú főleg videózásnál néha, weboldalakat alig tölt be, mire bejelentkezik a gépbe az egy idő..így ezeket szeretném felturbózni és visszaállni számítógépre mivel sosem szerettem a laptopokat.

Meg jó lenne ha személyreszabható lenne, mivel mostanimban nincs aktiválva windows így max hátteret tudok állítani képernyőkímélőt más egyebet nem és ez zavaró számomra mert szeretem ha valami személyreszabható.

Monitort mellé szeretnék olyat ami széles és ilyen ívelt talán nem tudom mennyire lesz érezhető a különbség de ilyesmit szeretnék. Bár a sima széles monitor is jó lenne csak széles legyen és éles képminőségben.

Nagyon nem értek hozzá így ha elromlana akkor hogy tudnám megjavítani? Számítgépszerelőt érdemes hívni? Meg takarítani is kell ha jól tudom a por miatt főleg ezt hogy lehet kivitelezni?

300.000 forintot szántam összeségében magára a gépre és a monitorra.

Egyéb kiegészítőket mint egér, fejhallgató azokat külön beszerzem.

Használtat viszont nem szeretnék hanem teljesen újat.

Meg fontos hogy fusson rajta az itunes, icloud alkalmazás iphone miatt nem tudom gépen mennyire más mint laptopon így bocs ha hülyét kérdezek de leírok minden fontosat.

Ja és hol tudnék akár komplett számítógépet venni ha megéri? Mert nekem az talán egyszerűbb lenne?



2021. jún. 11. 15:21
 1/7 A kérdező kommentje:
És nem szeretnék többet várni rá így nem érdekel ha egekben vannak az árak nem csúcsminőség kell. Akár irodai stílusú is csak azért működjön az a lényeg. Ebben az évben tervezem megvenni.*
2021. jún. 11. 15:22
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
2021. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Ezt most dobtam össze, 300k-ból jelenleg csak dedikált videokártya nélkül jön ki egy gép, a többi hardver ár (még?) nincs elszállva, csak a GPU, de az nagyon.

[link]

Egész jó kis számító, esetleg még egy i5-11400-on lehet gondolkodni a 10600k helyett, kb ugyanaz a teljesítmény, csak ""újabb"", viszont az integrált video kicsit erősebb, arra pont jó, hogy pár évvel ezelőtti játékokat kompromisszumokkal viszi, aztán amikor visszaállnak a GPU árak, már csak azt kell venned.

Esetleg még más oldalon/webshopon megnézheted szintén gépösszerakóval, hogy kijön-e olcsóbban, stb.

Monitort így nem tudok ajánlani, nem tudom pontosan mik az igények, elvárások (méret, képfrissítés, színhűség, stb).

2021. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előre össze állított gépet általában nem éri meg venni. Esetleg a Radiumnál szoktak lenni jól össze állított pc-k, de ha az alkatrészeket kiválogatod, akkor 5000 ft-ért pcx, iphon, aqua stb oldalak össze rakják neked, de segíteni is tudnak benne.

Szóval elsődlegesen a radium.hu-n néznék szét kb 250e ft, ryzen 5 proci vagy intel 10-11gen.

2021. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy olyan szempontból még jobban járnál, ha szűkös a keret, akkor a 10400-hoz adnak gyári hűtőt, a K-s procikhoz ugye nem, így nem feltétlen szükséges hűtőt venni, bár ez is igény függő, ha CPU intenzív dolgok mennek, akkor eléggé visít a gyári.
2021. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

I5 10400f/R5 3600 fölé nem megyünk, de ide még ezek is fölöslegesek, mert nem érdekli a modern gaming.



A kérdező egy sima netezős gépet akar, amin néhány régi gép elmegy.

2021. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A válaszadók úgyis mindig elfelejtik, hogy nem kell elégetni a teljes keretet, ha nem muszáj, ezért nem kell 300 ezres gamer pct építeni csak azért, mert van miből. Általános felhasználás esetén a monitoron kellene lennie a hangsúlynak, mert egyrészt alapból sokkal tovább bírja, másrészt netezéskor meg filmnézéskor a felhasználó csak azt nézi, az a legfontosabb. Egy netezős gép fillérekből kijön újonnan is.


Nagyon rossz ötletnek tartom, hogy ívelt monitort akarsz venni úgy, hogy nem tudod, hogy mi a különbség. Nem tudom hol laksz, de be kell sétálnod a legközelebbi nagy elektronikai áruházba, ahol ki vannak állítva a monitorok sorban, és megnézed magad, kipróbálod. Aztán utána vásárolsz, miután eldöntötted, hogy neked megfelel.


De kezdésként annyit el lehet mondani, hogy az ívelt monitoroknak nyilvánvalóan rossz betekintési szögük van, tehát ha a pároddal vagy az egész családdal akarsz filmet nézni rajta, akkor az úgy már nem lesz jó, az egy egyszemélyes móka.


"Éles képminőség", igen, megint nincs összehasonlítási alapod, be kell menni egy üzletbe és megnézni, hogy mekkora óriási különbségek vannak monitorok képminőségei között.

2021. jún. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!