Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD-s laptopok is szoktak...

AMD-s laptopok is szoktak forrók lenni? A forró laptop az Intel-es laptopok sajátja?

Figyelt kérdés

Véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Egyébként rákerestem a neten, de vagy azt találtam, hogy nincs lényeges különbség, vagy az AMD-st hozták ki forróbbnak.


Acer (2 is), Asus és Dell márkájú laptopok voltak nálam, saját, kapott vagy céges, Inteles és egytől egyig mindegyik forrósodott/forrósodik.

Az AMD-sek sohasem, itt 3 különböző Lenovo-ról van szó.


2021. jún. 18. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gépfelépítéstől függ, nem a processzortól.
2021. jún. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A processzortól is függ és a gép felépítésétől is.

Egyéltalán nem mindegy, hogy abban a pici házban egy 15Wattos U processzort akarsz hűteni vagy egy 45-65Wattos szörnyet.


Meg az sem mindegy, mivel, hogyan kínzod a processzort/IGP-t.


"nincs lényeges különbség, vagy az AMD-st hozták ki forróbbnak."

A MacbookPro-kban még nem volt AMD processzor és ott szívtak rendesen az intel féle TDP kerettel :D


Csodák nincsenek, a laptop processzoroknál is meg van adva egy TDP keret, általában: -15W/16-35W/35-45W/45+ W és mindkét gyártó gyárt mindegyik kategóriába processzort. Az azonos kategóriába tartozók kb azonosan fognak fűteni is. Ezen csak az tud rontani/javítani ha valamelyik gyártó alul/felülméretezi a hűtést.


Most már az új "ultraportable" 14"-os laptopok is durván erősek és e mellett keveset fogyasztanak/hűvösek.

2021. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy nyolc éves Lenovo,de AMD procis. Soha nem melegedett túl.
2021. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!