Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha BIOS frissítés közben...

Ha BIOS frissítés közben elmegy az áram, tényleg nem lehet helyrehozni a gépet sehogy sem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 24. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell forrasztani a BIOS chipet, majd egy megfelelő eszközzel újra kell írni, utána pedig vissza kell forrasztani.
2021. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha DualBIOS-os, akkor nincs gond :)
2021. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Rengeteg cikk van a neten hogy a DualBIOS nem ér semmit. Pont arra nem jó az esetek felében amire szánták.

Szakszervízben valószínű megoldják (pénzért).


A régebbi (~2013) lapokon még 8lábú (tokból kivehető) chip van. Azt tudsz rendelni felprogramozottan pl eBay-ről és simán kicseréled mint egy elemet...

2021. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nem elterjedt, de vannak olyan alaplapok is, amikben a bios chip slotban van, nem beforrasztva. Ilyen esetben ha két teljesen egyforma alaplappal felszerelt gép rendelkezésre áll, akkor a nyilvánvaló kockázat mellett létezik a "hot flash" módszer is.


Ekkor a két gépet szétszeded, a rosszból kiszeded a chipet, a jó gépet meg elindítod, és magát a frissítési folyamatot is előkészíted annyira, hogy egy gombnyomásra vagy az egésztől.


Ezen a ponton az éppen futó gépből menet közben kiveszed a chipet, és a másikat belerakod, majd elindítod a dolgot. Én egyszer csináltam, működött. Garancia persze nincs rá, a károsodás lehetősége fennáll, még akár az áramütésé is.


Inkább érdekesség gyanánt írtam, javasolni nem javaslom. Az érintett gépben és a klónjában asus p5pl2-e lap volt. Régi hobbi gép volt. Bevittem az üzletbe, ahonnan származott, és a másodpéldányt a polcról vettük le. Természetesen felajánlottam, hogy ha kár keletkezik, akkor megtérítem. Ők pedig örömmel beleegyeztek, hiszen ilyet még soha nem láttak.

2021. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok annyira jártas a dologban, de néhány gyártó pl. a Gigabyte pont emiatt gyárt DualBios-os alaplapokat.
2021. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!