Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a duplamonit...

Miért nem működik a duplamonitor a PCmel?

Figyelt kérdés

Adott egy GeForce GTX 1050TI videokartya, aminek egy HDMI bemenete van.

Nekem van egy LC24RG50FQMXZN tipusu Samsung monitorom.

2 monitort szeretnek hasznalni ezert beszereztem ezt: [link]


A masodik monitorom tipusat nem tudom megmondani, egy regebbi TVkent hasznalt Samsung keszulek.


Amikor az elosztot bedugtam a videokartyaba, majd abba a monitorok HDMI kabeljet akkor csak az alapbol is mukodo monitorom kapott jelet, de neha meg az se.

Valaki tud segiteni mit ronthatok el vagy szimplan az eloszto lenne a hibas?



2021. jún. 27. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Win alatt engedélyezned kell a második monitort,csak simán az összekábelezés nem elég.
2021. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Es hogy tudom engedelyezni?
2021. jún. 27. 13:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Win+P, vagy pedig az asztal helyi menüjéből a képernyő-beállítások.
2021. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja, ez megtortent mar amikor probalhattam illetve display beallitasokban is ramentem hogy DETECT de nem talalta meg a masodik monitort
2021. jún. 27. 14:02
 5/14 CspCsj ***** válasza:

Az általad linkelt eszköz nevében is ott van: "HDMI közösítő, 2be - 1ki"

Ez azt jelenti, hogy két bemenetről egy kimenetre tudja küldeni a jelet, vagyis két külön gép (videokártya) képét egy monitorra küldheted, - és az eszközön lévő kapcsolóval választhatsz, hogy melyik bemenet képét akarod látni a monitoron/TV-n.

2021. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Mindegyik monitort külön kábellel kösd rá a videokártyára külön aljzataira.

Tehát az egyiket a 1050 HDMI csatlakozójára a másik monitort a DVI-D vagy DisplayPort csatlakozójára.

(DisplayPort elsoztót/HUB-ot is használhatsz, de azok általában jóval drágábbak)

2021. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A videókártyának HDMI kimenete van, a megjelenítőnek meg bemenete. Az eszköz meg amit linkeltél pont a fordítottját csinálja, mint amit szeretnél. Két bemenet, egy kimenet. Nem elosztó. Ha pedig az lenne, akkor is csak ugyanazt tudnád nézni a két megjelenítőn. Így típus nélkül nem tudom milyen kimenetek vannak még a videókártyán, de jobban jársz egy dvi-hdmi átalakítóval. Vagy vehetsz egy dp-dp kábelt, azzal kötöd rá a monitorod, és a hdmi-vel meg a tv-t.
2021. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom az eddigi segitsegeteket. Annyi meg, hogy az miert nem mukodik hogy a masodlagos monitor HDMI kabelet nem a videokartyaba dugom be hanem egy masik portba ami a gephazon van?

Illetve VGA kabellel is probaltam de azzal sem mukodik.

2021. jún. 27. 15:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert a másik port a processzorba integrált videókártya alaplapi kivezetése. De te a külön videókártyát használod, úgyhogy azok a kivezetések nem aktívak.
2021. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Es ezt szoftveresen nem tudom atallitani hogy mukodjon?
2021. jún. 27. 16:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!