Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most elkezdhetek pánikolni?

Most elkezdhetek pánikolni?

Figyelt kérdés
az SSD Health ja 86% HDSentinel szerint. Aggódnom kéne??

2021. jún. 28. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Az már kuka. Ideje lementened az adatokat, ha egyáltalán még lehetséges.
2021. jún. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Ments, amíg tudsz.
2021. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
még jó hogy HDD re mentek mindent :D Sajnos csak a linmux van akkor veszélyben, ő már nem fér a hdd re :(
2021. jún. 28. 21:35
 4/15 CspCsj ***** válasza:
100%

Nálam a kondíció (Health) az SSD-re írások miatt csökken, de ez a technológia velejárója. (SSD memóriacellái csak korlátozott számban írhatók újra)

[link]


Nem tapasztalok semmi problémát, több mint két év alatt 100%-ról lement 87%-ra, szép lassan és egyenletesen. (nálam 24 órában megy a gép)

Ha így folytatja, akkor a cellák még 10-12 évig bírni fogják. (az SSD vezérlők úgyis hamarabb mennek tönkre, annak meg szerintem nincs igazán előjele)


Megj.:

Fontos adatokról legyen mindig mentésed, ezt nem ajánlott meghibásodás környékére időzíteni.

2021. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam Samu 960 Evo-nál 43TB írás után 86% kondi.
2021. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Honnan van meg a PRO verzió?
2021. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 CspCsj ***** válasza:
100%

#6:

HDSentinel weboldaláról:

[link]

2021. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, SSD ha kezdi a végét járni, hát az elég vicces tud lenni. Konkrétan én egy évig szívtam vele. Mindenféle furcsaságot produkált a gép, hol elment az egér, hol a billentyűzetet nem érzékelte, hol a grafikus driver omlott össze, van hogy a hang ment el, volt mikor siman sszeomlott a rendszer. Néha behozta a lemezen ellenörizni kell részt, de ha az lefutott a win sem indult el többé. SSD viszont valami 90 pár % volt HDD sentinel szerint, nem gyanakodtam rá. ( Meg kell amúgy jegyezni, hogy még nagyon az első időkből származó 64GB-os volt ).

Aztán egyszer totál véletlen eszembe jutott, hogy végül is virtuális memoria, akkor úgymond az SSD-n is átmegy egy jó adag adat amit win mozgat.

Mivel SSD árak nem voltak veszéylesek gondoltam próba cseresznye, és bejött.

Csak ez benne az érdekes, hogy papíron semmi baja nem votl szinte, de gondolom elfáradtak a cellák vagy iylesmi.

2021. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Én már bepánikolva anyaszült meztelenül rohangálnék az utcákon fejem felett lengetett karokkal miközben kiabálnám hogy itt a világ vége... :)

Egyébként nincs semmi baj. Ez nem hdd. Máshogy számolják a kondíciót.

2021. jún. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy normál SSD-nek jó pár 10, de inkább több 100 TBW-ja van. Ez azt jelenti, hogy mennyi TB-t enged írni. Ha pl 100TBW-s, és 90TB-t írtál rá, akkor a kondíció ~10% lesz. A garancia pedig a TBW-re jár (és időre, de ez alap). Szóval a 86% simán jelentheti azt, hogy a 14TB-t írtál rá a 100-ból, ami azért eléggé elhanyagolható mennyiség. (Ha e mutató miatt kezd el lejjebb menni a health).

Szóval biztonsági mentés, egyébként meg simán használhatod tovább.

2021. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!