Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új 13colos Apple iMac...

Nikolas Kidman kérdése:

Az új 13colos Apple iMac próban ki lehet cserélni/cseréltetni az alap hddt SSD-re?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom hogy ilyen laptopot veszek, de a 320.000 nem szeretném kifizetni a 2tb SSD-ért. Nemtudom hogy most mennyibe kerül egy ilyen, de biztos olcsóbban tudnék venni, mint gyárilag belekérni.

2021. júl. 2. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a francról is beszélünk? Merthogy az imac nincs 13"-ban.
2021. júl. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit is szeretnél venni pontosan?

Már egyik Mac-et sem árulják HDD-vel! Ha ilyent látál akkor az már nem új.

2021. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindben SSD van, legfeljebb 256GB-os.
2021. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

MacBook pro-ra gondolsz, nem?

Rá van forrasztva mind az ssd mind a ram, szóval otthon magadnak garivesztés nélkül reménytelen, de 1-2 vállalkozó kedvű embernek sikerült már.

2021. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne vegyél Imac-et. Nem neked való.
2021. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Valóban elírtam kicsit kavarognak ezek a kifejezések mióta nézegetem, a MacBook próba gondoltam.

Ha át lehet forrasztani az nagyon jól hangzik, de olyankor az operációs rendszer nem sérül?

Van vallalkozo aki foglalkozik ilyennel?


Utolsó:

Miért nem való nekem?

Akkor milyet vegyek?

2021. júl. 3. 06:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem való nekem?


Aki utólagosan akar heftelgetni meg hardvert bővíteni, az vegyen windows alapú asztali pc-t.


Az Apple gépeket meg a laptopokat nem erre találták ki. Jó esetben rammal tudod bővíteni, meg külső perifériát rákötni, aztán jó napot.

2021. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az Apple gépeket meg a laptopokat nem erre találták ki"

amúgy de! régebben lehetett mindent cserélni bennük és most is van olyan ami bővíthető!


A Macbook air és pro sorozat azért ilyen, mert ott kell a hely az akkunak. Illetve errefelé halad a világ, majd a wines lapopokhoz is be fog ez majd gyűrűzni, mert könnyebb és olcsóbb lesz gyártani, stb.


Kérdező:

Ne hidd el azt marhaságot, hogy simán lehet SSDt cserélni forrasztással! Lehet, de ahhogy olyan berendezések kellenek amik nem teremnek a sarki bokorban. Ne úgy képzeld el mintha egy karácsonfy izó két drótjá forrasztanád egy laposelemre.

De teljesen mindegy is, mert az új gépekben már nem HDD van! Mindegyiket csak SSDvel szerelik.

A következő ami miatt teljesenértelmetlen a kérdésed az az, hogy a HDDket sosem forrasztják! Tehát azokat simán ki lehet cserélni.


"de olyankor az operációs rendszer nem sérül?"

egy klónozó programmal át lehet tenni az egész háttértár tartalmát úgy, ahogy van egy másikra.

2021. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt hoittem Hogy az alap gép hdds de már sokan kijavitottak, SSD van benne.

Köszönöm a részletes választ, át kell gondoljak hogy megéri e a berhelést. Nyilván kell hozzá egy rendes hőlégfúvó, ami forrasztásra van kitalálva. Ami nehezebb az a tudás megszerzése. Ezért akarnám hogy csinálja meg nekem ezt egy cég, aki ezzel foglalkozik.

Ismertek ilyen céget?

2021. júl. 3. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!