Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintek ez elég lenne?

Szerintek ez elég lenne?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egy Asus Zenbook UX325EA-AH025T-t.

Elöljáróban annyi, hogy i5-ös proci van benne és 8gb memória, ami nem bövíthető.

Szerintetek érdemes egy 3-4 évre beruházni rá?

Alap használat mellett programírásra és hálózati tesztekre kellene.



2021. júl. 4. 22:27
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
30%

eleg brutal gep de nem is olcso

ddr4x 4266 ha singles akkor mondjuk annyira nem de ha dualos...

kb. 1kg

512 ssd


kicsit draganak tartom azert...


de arra amire neked kell max hasonlo gepeket talalnal ugyis foleg ennyiert

2021. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
325-ért veszem részletre a vodától, viszont lehet mégis bővíthető, cssk a voda volt hanyag, mert más oldalakon kifejezetten kiemelik a bövíthetőségét.
2021. júl. 4. 22:48
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%
nincs rajta jack dugasz (audio, fulhalgato) ami azert kizaro lenne nalam, kar erte
2021. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azon akadt meg a szemem, hogy annak ellenére, hogy felső kategóriás gép, a memóriával eléggé spóroltak. 8 GB... ha Windowst használsz, ez könnyen kevésnek bizonyulhat. Na, nem azt mondom, hogy nyöszörögve fog még bebootolni is, de annyi pénzért már nem szabadna ilyen problémának lenni.

(Ha Linuxozol, akkor persze bőven elég, ott legfeljebb csak akkor lesz szűkös a 8 GB, ha virtualizálni akarsz, vagy valami nagyon extrémen memóriaigényes dolgot csinálnál.)

Persze, ha mégis bővíthető, akkor azért baj nincs, bár én akkor is azt mondom, hogy egy többszázezres gépben már alapnak kéne lenni a 16 GB-nak.

2021. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

laptop szalon alapjan is bovitheto


Amugy nem feltetlen szukseges boviteni

foleg hogy nem nagyon lattam meg ddr4x ramokat, most vagy azert mert csak integraltan vannak, ami nem tul jo

vagy csak kesobb jelennek meg

mert azert egy szimpla ddr4 kisse visszafogna egy ilyenhez kepest, brutal gyors lenne

lesz ilyen dualba

igaz majd ddr5 ok jelennek meg amik meg meg sokkal gyorsabbak


nem tudom te igenyelni fogod e a tobb ramot majd kiderul

atlagfelhasznalasra 8GB azert eleg

2021. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A jacket pótolják usb c ajzatos átalakítóval, meg van egy hub-om, szóval az nem érdekel, hogy mennyi port van rajta.

A memória kevés igen, viszont ddr-es és egész jó minőségű szóval elvileg bírnia kellene a keményebb cuccokat is, csak nem merem évekre elkötelezni magam ez mellett, csak azért tettem fel a kérdést igazából.

2021. júl. 4. 22:59
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
cetelemes hitelre lehet laptop szalonbol is venni igaz dragabb picit... de ranezned nem arthat bovitesi variaciok es arak miatt sem pl.
2021. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 ennek tudataban mondtam hogy Nalam (!) Kizaro

nem azt mondtam hogy nalad is az legyen


nem tudom erdemes e

en hitelbe se mennek bele mellesleg, meg hogy mennyire lesz ez jo

mindenki azert sir hogy 6mag 12szal alatt nincs elet semmire sem jok azok mar, es hat ez 4 mag 8 szalas csak

mas kerdes hogy napjainkig is a 2mag 4 szal is boven eleg barmire ha normalis

nem hogy egy rendes 4 magos foleg ha az nem csak 4 szalas hanem 8...


de hat ezt biztos jobban tudjak


amugy jo gepnek tunuk hogy femhazas es hogy konyu meg hogy modern

IGP teren nem lesz gond az biztos, jatekokra is kotelezo lesz hasznalni amit bir persze...

2021. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Játékok nálam lekorlátozódnak telefonra, de abszolút csak melóra használom igazából. Programozás és hálózatfejlesztés.

Ciki is, hogy ilyet kérdezek, de szeretem hallani mások véleményét is, mert azért egy laptop komoly elköteleződés, főleg az én szakmámban. 🤣

2021. júl. 4. 23:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg részletre, nem éri meg.
2021. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!