Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire cseréljem le a HDD...

Mire cseréljem le a HDD meghajtót?

Figyelt kérdés

A kérdésem első része inkább az lenne, hogy indokolt-e lecserélni? Másodlagos meghajtóként használom.


Egy 6 éves WD Black 1 GB -ról van szó, és amikor kikapcsol eléggé hangos a "spin down" kerregve áll meg. Mostanában kezdte el csinálni és nem tudom meddig bírja még, sebességével nincs baj, üzemelés közben is minden rendben, amikor felpörög is normális, leállásnál van ez a furcsa hang.


Gondoltam rá, hogy veszek egy 2 TB -os Barracuda vagy WD Blue-t helyette. Vagy érdemes lenne már akkor egy SSD-re beruházni?


Köszönöm!



2021. júl. 6. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyértelműen inkább SSD. És ha a rendszered is HDD-n van áttenni az SSD-re és a HDD-t használni második lemezként.

Arra a "WD Black 1 GB"? (jó lesz az TB-nek is :) nézz rá Hard Disk Sentinellel [link]

2021. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, elírtam, TB természetesen.

Rendszer SSD-n van, ez a HDD csak másodlagos.


HDSentinel szerint 100% kondíció és teljesítmény is. Lehet csak valami rezonancia van talán egy adott frekvencia tartományban amikor leáll?

2021. júl. 6. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!