Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudom, mi történt a...

Bendzso kérdése:

Nem tudom, mi történt a nyomtatómmal, de nem bírok vele! Canon MP160-as típus. Miért nincs összeköttetés?

Figyelt kérdés

idáig semmi baj nem volt vele, ma meg egyszercsak kiírja, h nincs összeköttetés, ellenőrizzem, össze van e dugva a számítógéppel - és igen. a vezérlőpulton is úgy érzékeli, h nincs összeköttetés. tehát a telepítés nem tűnt el, tudja a gép, h együtt kellene dolgozniuk, de nem akarnak.

mivel ez egy multi funkciós gép, kipróbáltam, egyedül fénymásolni akar, de se nyomtatni, sem scanelni...

és tényleg az a legfurcsább az egészben, h idáig tette a dolgát, ma meg egyszerűen beadta az unalmasat!

mi történhetett? valami vírus képes így bekavarni? vigyem el szakszervízbe? egyáltalán mivel lehet gond? usb kábel, nyomtató vagy számítógép? ugyan szőke nem vagyok, szimplán nő, szóval kérek szépen szájbarágós magyarázatokat :) ha pedig bonyolultabb a kérdés, akkor nyugodtan írjátok meg, h keressek egy hozzáértő pasit :)


előre is köszönöm a segítséget!


2008. dec. 8. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínű az USB kábellel lesz a gond. Szerezz egy jót, próbáld ki azzal. Ha úgyse jó teszteld le a számítógép USB portját egy másik eszközzel. Ha az működik akkor, nyomtatószoftver eltávolít és telepítsd újra. Ha még mindig nem jó, akkor a nyomtató a hibás. Irány a szerviz.
2008. dec. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget!

tegnap este berágtam: újratelepítettük, kipróbáltunk mindent és valószínűleg, noha nem látszott, de az usb-kábel kicsúszott a helyéről... ez nálunk simán előfordulhat, de első ránézésre úgy tűnt, h minden a helyén, ezért a sok újratelepítés és minden után már szétszedtük az egész gépet, nyomtatót, mindent, és amikor ismét kipróbáltuk ment... köszönöm szépen!

2008. dec. 9. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!