Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2in1 kérdés: HDD csere után...

2in1 kérdés: HDD csere után szükséges frissíteni a Biost? A pendriveok rövidítése FDD?(Flash Disk Drive)

Figyelt kérdés

#Windows #BIOS #HDD #laptop #Pendrive hardver
2021. júl. 9. 11:30
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
alaplap függő de szerintem manapság nem jellemző hogy kéne, x éve mintha rémlene hogy az egy giga fölőtti merevlemez miatt kelett volna frissíteni, fdd szerintem floppy meghajtó
2021. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hdd csere után nem kell frissíteni az egész biost, max a boot sorrendet átállítani, de ha ugyan arra a helyre raktad a hdd-t mint volt, akkor no problem.


Az FDD az a flopy volt :)

Pendrive:

[link]

2021. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"HDD csere után szükséges frissíteni a Biost?"

Nem. Frissíteni - a BIOS firmware-ét - általában nem szükséges, konfigurálni sem igazán.


Több mint 20 éve még lehetett/kellett vacakolni a cilinder-/fej-/szektorszámokkal:

[link]

de a jelenlegi gépek már automatikusan kezelik a merevlemezeket.


Esetleg a boot-sorrenddel vagy az UEFI-ből fakadó Secure Boot kapcsán lehet mostanság beállítási teendő.


"A pendriveok rövidítése FDD?(Flash Disk Drive)"

Nem.

Az FDD

[link]

a Floppy Disk Drive

[link]


"Flash Disk Drive" nem létezik, hisz a jelenleg használt félvezető-alapú szilárdtest meghajtók (SSD - Solid State Drive) nem lemezen helyezkednek el.

A memóriakártyák (Secure Digital, Compact Flash, MultiMedia Card, Memory Stick) is inkább kártya formátumúak.

2021. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Alaplapja válogatja, meg kell nézni a gyártó honlapján, van-e frissebb BIOS. Általában nem kell, max drivert kell frissíteni, ha nagyobbat veszel, mint amit eredetileg támogatott.

A pendrive az flash drive, az FDD az Floppy Disk Drive.

2021. júl. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Okés, akkor nem frissítem :)

Az FDD meg elég logikusnak tünt, de ezek szerint nincs ilyen elnevezés.

#3 nekem nem így néz ki a bios, kék háttér, szürke kijelölés, és fekete betű, nincs semmi animáció, és rendszer információ, biztonság, diagnosztika, funkciókezelő, és boot beállítások vannak, gondolom azóta nem jött ki új update, meg amúgyis ha működik a gép, akkor nem frissítem

2021. júl. 9. 12:16
 6/6 anonim válasza:
100%
95% esély, hogy bedugod, megy.
2021. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!