Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyik nap még jó volt az...

Egyik nap még jó volt az asztali gépem, aztán egyszer csak nem indul be?

Figyelt kérdés

Először az elosztókra, tápkábelre, tápra gyanakodtam.


De miután kihúztam a tápegység minden kábelét, és összedrótoztam a zöld és fekete pineket, majd áram alá helyeztem a tápegységet, a ventilátor beindult.


Nem emlékszem milyen gyorsan pörgött régen, de mintha most lassabb lenne. De lehet, hogy az áramfelvételhez méri a fordulatszámot.


Esetleg van ötletetek, hogy mi lehet a baj? Egyszerűen csak el sem indul, nem is világít. Csak az alaplap 24 pinjét dugtam vissza, de így se történik semmi.


Előre is köszi!



2021. júl. 9. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor ez egyértelműen alaplap, ha összedrótozva a táp elindult. De biztos ami biztos, próbáld ki egy másik táppal, lehetőleg olyannal ami egy működő gépben van és ideiglenesen veszed ki belőle.
2021. júl. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha az elektronikai tudásod túlmutat néhány vezeték rövidre zárásán, elindított állapotban (zöld vezeték rövidre zárása mellett) mérd meg az egyes ágakon a feszültséget, beleértve a készenléti feszültséget is, hogy nem ad-e túlfeszt. Csak azért, hogy nehogy megsüsd az új alaplapod is.
2021. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet koszos mosd meg szappannal :D
2021. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!