Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória sebességek? 1066 vs...

Memória sebességek? 1066 vs 1600 MHz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy nem túl acélos gép.

3. szériás core i3, ati r7 250 és jelenleg 2x2GB DDR3 1600MHz.


A memóriát szeretném bővíteni 8GB-ra mert kevésnek érzem, főleg ha több program fut a gépen.


Viszont nem jutottam dűlőre a netes "tesztek" alapján.

2x4GB 1066MHz mennyivel lenne gyengébb mint 2x4GB 1600MHz?


Gondolom a 8GB már így is előrelépés lenne, kérdés, hogy megérné-e az 1600-as ram a jó pár ezer forint felárat?


Köszönöm :)


2021. júl. 13. 21:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy nem sokat játszok, vagyis csak egy játékkal (Armored Warfare, ahol azért eléggé lassú a betöltés sebessége).


Inkább netezés, photoshop, képek szerkesztése, videónézés, filmnézés megy.

2021. júl. 13. 21:33
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha képszerkesztéssel is foglalkozol, akkor jobban járnál a lassabb rammal, de 16 gigával. Vagy tenni bele egy 4/8 magost is i7 vagy annak megfelelő xeon.
2021. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ja nem olyan komoly képszerkesztés :)


Rovarfotózás az egyik hobbim és a képeket vágom, színhőmérsékletet állítok ha nem jól sikerült, fényerőt csökkentek ha túl fényes lett stb...

Adobe Lightroom.


Nem akarok "sokat" költeni a gépre, csak gondoltam hátha a 4-ről 8GB-ra bővítés egy viszonylag olcsó de érezhető fejlesztés lenne.

2021. júl. 13. 21:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két aprób infó és egy javaslat:


A számítógépek RAM-ján jelzett mhz jelzi, hogy milyen sebességgel tudja írni/olvasni az adatot.

Egy egész egyszerű táblázat: [link]

Ez a gépeden annyit tesz, hogy minél magasabb az órajel annál gyorsabban tudja róla az adatokat felvinni meg leolvasni, tehát ha ki is futsz a ram kereteiből kevesebb ideig homokórázik. :)


A másik a mennyiség tényező, amivel minél több állományt tudsz tárolni ezekben a modulokban.

A te esetetben meg szeretnéd duplázni ezt a méretet, így pl böngészőben legalább 2x annyi ablakot tudsz megnyitni vagy 2x annyi dolgot tudsz futtatni a gépen különösebb fennakadás nélkül.


Én a te esetetben 1600 Mhz-s ramokat vennék, többek közt a jelenlegi böngészők szeretnek sokat oda szemetelni és nem hátrány ha azt hamar letudják, továbbá időtállób is lehet. :)

2021. júl. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A DDR3 már olcsó. A memóriasebességből mindne profitál, így én azt mondom DDR3-1600.

Viszont a processzorod 32GB-ig támogat memóriát, így én azt mondom legalább 2x8GB DDR3 1600-at vegyél, ég és föld lesz a különbség a két rendszer között.


Az alaplapodat sajnos nem ismerjük, ez is számít. A következő nagy ugrást egy i7-3770 vagy egy Xeon E3-1230(1240 vagy e fölött ) jelentené, csak ezeket a korukhoz képest csillagászati áron mérik :)

2021. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

MSI H61M-P21 az alaplapom és sajna csak 2 slotos... pedig lenne 4db 2gb-os ramom.


Az az érdekes, hogy pl akkor lassu a rendszer amikor pl. rámegyek a böngészőre (Opera) és várni kell, hogy elinduljon.

Vagy amikor pl. kilépek játékból akkor vagy fél percet kell várnom az asztalon, hogy észhez térjen a gép.

Igazság szerint csak ezeket szeretnem megszüntetni vagy legalábbis minimalizálni a várakozási időt, ezért sem szeretnék sokat rákölteni a gépre.

Számítógép terén spúr vagyok, inkább veszek belőle gázolajat vagy alkatrészt az öreg verdámhoz :D


Nyílván jobb lenne a 2X8GB, de ennyit már nem akarok rákölteni :)

2x4 lesz csak össze vissza írtak minden félét neten... pl, hogy nem sok különbséget érezni 1066 és 1600mhz között.

2021. júl. 14. 19:21
 7/13 anonim ***** válasza:

A játékból kilépés utáni várakozós oka, hogy nincs SSD-d, a HDD meg lassú, főleg ha a kevés memória miatt még lapozófilera dolgozik a gép.

Keresd meg a c: meghajtón a pagefily.sys-t és nézd meg most mekkora a mérete, vagy mekkora játék közben. Nem lepődnék meg ha nagy lenne , mert ezzel pótolja a win a hiányzó ramot. Ha SSD-d van akkor ez egész tempós, de a RAMot akkor sem pótolja.


18 000 pénz a 2x8GB, nem olcsó.

Önmagában az 1066 és az 1600 között 50% sebességkülönbség van, ami memóriaintenzív alkalmazásoknál érezhető. Fejlesztés előtt nézd meg a feladatkezelő teljesítmény panelján, hogy Lightrom vagy játék közben mennyi a CPU és a RAM használat. Ott látni fogod azt is,ha valami folyamatosan 100%-on van hajtva. Az annyit jelent, hogy az az erőforrás kevés.

2021. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nincs pagefile.sys-em sehol sem... még rejtve sem :D


Feladatkezelőben már a játék menüjében 100%-on van a ram, proci olyan 70-80%.


5000-ért tudnék most venni 2X4GB Kingston 1066-ost venni és gondoltam meghúzom 1333-ra.


Persze SSD sokat segítene, de azt most tuti nem veszek :)

2021. júl. 14. 21:41
 9/13 A kérdező kommentje:

Na várjunk csak...


Leszedtem a CPU-Z-t, hogy megnézzem a mostani ramjaim.

Erre azt írja, hogy PC3-10700 ramok (1333MHz), miközben a ramra pedig 1600-as matrica van ragasztva.

2021. júl. 14. 22:00
 10/13 A kérdező kommentje:

Ehhhh, az egyik slotban levőre írja ezt, a másik slotban levő meg 1600-as lenne, csak ugye a másik lehúzza.


Na most szétszedem gépet, hogy most én vagyok hülye vagy mi van itt???

2021. júl. 14. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!