Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 240-es AIO folyadékhűtés...

240-es AIO folyadékhűtés ventilátorait, milyen irányúan szereljem fel?

Figyelt kérdés
A gépház tetejére lesz szerelve belül, de ugye ott adja magát, hogy a ventilátorok is belül vannak. Így az lenne a logikus, ha kintről szívná a levegőt befelé és nem fordítva, a meleg levegőt tolva a radiátorra. Viszont befelé szívással is elég hatékony lesz a hűtés?

2021. júl. 14. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

A házban a vga és a processzor termeli a legtöbb hőt.


Leírásod szerint vízzel hűtőd, tehát csak a viz lesz meleg.


Úgy kell összerakni ahogy először írtad, bent van a gépházban és kifele fújja.


Forditva nem is értem hogy gondolod, akkor minden hőt a gépház belsejébe fujna a venti.

2021. júl. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A VGA, egy 1GB-os Nvidia Quadro k420. Sok vizet nem zavar majd. Nem játékra lesz a gép, hanem home studió alapnak. Csak a DAW, pluginek, presetek, samplerek lesznek fent az alap programokon kívül. A hangkártya erősebb, mint a VGA. :D

Nekem is belülről kifelé fújás volt az első gondolatom, aztán egy videóban azt mondták, hogy a kinti hűvös levegőt kellene befújnia, de most kivételesen, a belső levegőt fújja majd ki. Még kommentben is írta valaki, hogy az nem jó, hogy a benti meleg levegőt fújják rá a radiátorra. Ez megzavart... Ezek szerint, mégis úgy jó.


Mondom, azért is kérdeztem itt meg, mert nekem ez nem adta ki. A hűtés helye bent van, 99%-ban. Úgy adná ki fordítva maximum, ha kívülre van téve a radiátor a ventikkel, de akkor is, oldalra és alulra kellene pár venti, ami ki is viszi a levegőt. Ez is megfordult a fejemben. Opál plexi lapokból hőlégfúvóval formálni légterelőket is akár. Azokat fel is lehet ledezni, stb. De csak futó gondolat volt. Simán beszerelem és kész.

2021. júl. 16. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!