Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megéri ráfizetni...

Szerintetek megéri ráfizetni a Ryzen 5800H-ra a 4800H-val szemben?

Figyelt kérdés

Egy új laptopot szeretnék venni, főleg ArchiCAD, 3D modellező és render programok miatt. Tudom, tudom, a számítógépek simán verik a laptopokat képesség szempontjából, viszont nekem nagyon fontos a mobilitás is, mivel sokat kell majd utazzak, és ugye azért könnyebb egy laptopot hordozni, mint egy nagy számítógépet.


A processzorok mellé mindenképpen egy RTX3070-et képzeltem el, hogy lehetőleg minél tovább ki tudja elégíteni az igényeket.


Ezek mellett még szoktam fotózni, szóval képeket is szerkesztek Lightroomban, Photoshopot is használok, alap szinte, de nekem úgy tűnik, hogy a rednerelés jobban leterheli az aktuális laptopom, mint a képszerkesztés. Arról ne is beszéljünk, hogy az ArchiCADre néha fél órát kell várjak, hogy létrehozzon egy metszetet vagy egy nézetet.


Szerintetek megéri, hogy egy 5800H-t vegyek, vagy nincs akkora különbség a két processzor között?



2021. júl. 15. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Megéri. Az 5800H már Zen3 architektúra, sok esetben( főleg egy szálat igénylő probramok esetében ) akár 20%-kal gyorsabb, mint a 4800H.
2021. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2021. júl. 15. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg főleg, hogy a legtöbb 4800h asus tuf-ban van, ami egy kalapsz. hűtésileg
2021. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

nagyon

5800 ast vegyel mindenkepp

2021. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha prociigényes a felhasználásod, akkor mindenképp!!
2021. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!