Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meg tudnátok mondani hogy mi...

Meg tudnátok mondani hogy mi a buktató ebben a Pc-ben?

Figyelt kérdés

Sajnos nem nagyon értek hozzá.

Erről lenne szó: [link]

Nem nagyon használnám játékra, inkább iskolai feladataimat csinálnám rajta.



2021. júl. 17. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Alap dolgokra ennyiért veszel használtból is jobbat szerintem.

Az a buktató benne:

-a legolcsóbb, leghulladékabb M310-es Asus lap van benne.

-az i3-9100F ma már eladhatatlan hulladék, azóta már kijött az inteltől a kettővel frissebb generáció is.

-8GB RAM egy modulként kerül bele , így csak az elérhető ram sávszél fele áll majd a rendelkezésedre, persze abból is goodram- valszeg ennél lassabb 2666-os modult keresve se találsz majd :D

-Satás SSD-t kapsz ami nagyon lassú a PCIE SSDkhez képest


Ez nagyjából olyan, hogy összeszedték a megmaradt alkatrészeket és eladják egyben gépként. Teljesen jól máködik, alap célokra tökéletes de IT technológiai szemmel nézve ez kb a hulladék kategória :D

2021. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. júl. 17. 14:24
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

"-Satás SSD-t kapsz ami nagyon lassú a PCIE SSDkhez képest"



PCIE SSD vs. SATA SSD - "Sebességben nem nyerünk semmit, mert oprendszer alatt nem észrevehető a sima SATA3-ashoz képest a tesztprogramokban mérhető sebességkülönbség. Játékbetöltések esetén 1-2 másodpercet nyerhetünk csak."


Forrás:


[link]


Topik összefoglaló



Erről ennyit.

2021. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Mert ugye a játék betöltésnél és a teszprogramoknál megáll az élet, igaz? :D

Mi történne ha ne adj isten a digitális oktatás keretein belül valami olyan médiatartalmat kellene összehoznia, aminek elkészítése már igényel némi sávszélt? Mondjuk egy prezentációs videó? Vagy mi van ha belefut valami olyanba, ahol 8GB RAM miatt kell majd néhány GB-nyi pagefile... :)


De amúgy tényleg nem az SSD a legnagyobb gáz, alap célre bőven jó a SATA-s is. Kérdés mit hoz a jövő... :D

2021. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#1: És akkor még nem beszéltünk arról, hogy:

* egy felső hangon 4 éves, belépő-középszintű videokártya - a kép alapján ez:

[link]

van benne,

* amihez egy kvázi noname, az ára ( [link] ) alapján feltehetőleg nem valami csúcsminőségű, túlméretezett (ehhez a konfigurációhoz egy minőségi 300 W-os terhelhetőségű táp is elegendő lenne) tápegység jár

értem én, hogy árérzékeny piac, meg hogy támogassuk a feltörekvő román gazdaságot (az nJoy, a Serioux és az eMag mind-mond román), na de azért ezt "Gaming"-nek titulálni kicsit megmosolyogtató. ;)

2021. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyenként összerakva ugyanennyire vagy többre is kijöhet. Itt ugye úgy spórolnak, hogy noname, legolcsóbb cuccokból teszik össze a dolgot. Ha szerencséd van standard alkatrészekből áll, és még tudsz később fejleszteni.
2021. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem mindegy milyen sata s

Egy a400 al nem eppen jar jol pl. Foleg ha meg "szupibb"



amugy nem ertetetek meg szerintem hogy igenis van lathato kulonbseg egy (hasonlo normalis kategoriaju)


m2 es sata kozt is

sokkal nagyobb mint egy hdd es sata (ssd) kozt


a leptek itt valoban 2-3mp barminel es ilyent normalis aron megkapsz ("olcson")

mig egy satanal 10-15mp


azert nem mindegy...


mivel egy jobbfele hdd ami szinten nem draga szinten nyujt 15-20mp t


a kulonbsegeket mindenki ismeri meg mondja is de altalanosagban sosem eletszeru hogy rengeteg mini fajlal "dolgozzanak" (hasznaljak) emberek


de a pcie m2 nel igyis eg es fold a kulonbseg


igy nem tudom mit linkeltel prohardverrol, vagy valami felreertes van

vagy pedig nem kell elajulni akkor semilyen ssd tol ha nincs elonye a pcie nek akkor a satanak sincs


nemhiszem el hogy mindenki ocska hdd ket hasznalt eleteben hogy enyire rossz velemenyel van roluk

ssd nel meg persze egybol belenyult a joba


amibe persze sokan masok nem szoktak akik sporolnak abnormalisan, par ezerert is elasnak maguk

aztan mivel ugyahogy hasznalhato es mukodik, persze hogy rafogjak hogy "gyors" a gep, ssd


#1 azert 9100f se nem hulladek se nem eladhatatlan, persze piac tenyleg teritve van jo olcso intel procikkal ez igaz de azert nem kukaszokeveny

2021. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ebbe a keretbe értelmesebb új videókártya a jelenlegi árakon nem fér bele.

A tépot azért nem hortam fel, mert nekem nincs táp fóbiám , mint itt a gyakorin sokaknak. Az 500-as noname táp bőven elviszi ezt a konfigot és ugyanannyi, mint egy 350-es "brand" :D


"#1 azert 9100f se nem hulladek se nem eladhatatlan"

Akkor mi? Listaáron 44700pénz és 4 mag. i3-10100f 4mag 8 szál 27 000-ért, az i5-10400f csak 4000-rel drágább a 911f-nél és 6mag 12 szál.. :D

Az egész 1151 v2 platform egy bővíthetetlen, elavult katasztrófa.

2021. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Közveszélyes Kontár, mi a helyzet ezzel a kérdéssel, nagyon eltűntél onnan!?!



https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2021. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#8 nem arra gondoltam hogy most ujonan

sem hogy miatta megerne a gep


csak attol meg nem lesz hulladek


hasznaltan,

es hasznalatra sem foleg 1050 melett


mivel aki kesz gepet akar az ugyse fejlesz 5-10 evig

es max behal gep par ev alatt (garin tul termeszetesen) azert csereli le max

es nem mert jobb vga t akar


termeszetesen ekkor is mint mindeg egyedileg osszeallitott gepet kellene csakhat maguktol nem tudnak azok akik csak venenek egyet hasznalatra es kesz nem pedig konfigolasokkal akarnak foglalkozni

2021. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!