Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A CPU,GPU-t ki lehet mosni vízbe?

A CPU,GPU-t ki lehet mosni vízbe?

Figyelt kérdés

A bátyám azt mondja, hogy az lenne a legjobb, ha szétszednénk és kimosnánk vízbe, aztán egy óra alatt ő kiszárítja porszívóval. Én félek ettől. Egy éve újonnan vettem, de kicsit magas a hőmérséklet. A videokártya 84°c-ig melegszik játék közben. A proci 75 °c-ig.


Mondtam, hogy elviszem a szervízbe pucolják ki még garisak az alkatrészek. A bátyám szerint ez rossz ötlet, mert nem foglalkoznak vele. Nem pucolják jól ki és hazahozva elromlik, behúzza a proci a videokártyát és mindkettő tönkremegy. Ki kell mosni



2021. júl. 19. 16:13
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
59 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg ha izopropil alkoholt mondott volna, az még jó, de vízzel inkább ne.

A paszta maradékát elég papírzsepivel leszedni.

A többi alkatrészt pedig száraz ecsettel lehet portalanítani, régi fogkefe is jó.

2021. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelműen kamu kérdés. Ha tudod hogyan lehet megnézni a hőfokot és tudod, hogy mi esik a jó tartományba, akkor azt is tudod, hogy az elektronikának nem esik jól a víz. Ha nem hiszel nekem próbáld ki nyugodtan, csak utána ne dugd be a konnektorba, hanem vegyél egy új gépet. Azt tiszta lesz. :)
2021. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

Ki lehet az a barom aki igenre szavazott... persze hogy nem.

Egy tisztítás miatt nem értem miért kell szerelő, én mindig magam csinálom..nem is bíznám másra.

2021. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Kimoshatod, ha nincs benne kósza áram. És ha utána van időd hetekig száradni, hogy biztosan ne maradjon rajta víz. Majd írd le, hogy mi lett belőle!
2021. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
*szárítani
2021. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ja, 1 liter denaturált szesz 1000-1500 Ft. környékén van. Ennyiért a hülyének is megéri. Aki nem hajlandó ennyit kiadni, az fizessen kétszer ennyit szakembernek a tisztításért.
2021. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
És gondolod hogy a víz megjavítja?
2021. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ki lehet az a barom aki igenre szavazott"

A bátty! :D


Amúgy ezek még vállalható hőfokok!

1 éves gépben meg ne izélgesd az alkatrészeket, mert bukod a garit...

2021. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Magad is képes vagy rá, nem nehéz, de vizet azt ne.


https://www.youtube.com/watch?v=DujnvdhGphk&t=198s


Mint ahogy korábban írták izopropil alkohol plusz fültisztító.

Ha nincsenek a fentiek akkor zsepi + antistatikus kefe.

2021. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%
Fújd tele a géped wd40-el, az lesz a megoldás, ha nem javul, tekerd körbe szigetelőszalaggal.
2021. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!