Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van nagy tárhely igénye a...

Van nagy tárhely igénye a bitcoin bányászatnak?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem. A kibányászott bitcoinok sok helyet foglalnak a hdd-n, vagy csak pár bájtos / kilobájtos fájlok a bitcoinok és egy pendrive-on is tárolhatóak? Biztonsági másolat készíthető róla? Ha átmásolom egy másik számítógépre és az eredeti helyről törlöm, a másik gépről ugyanúgy tudom költeni a bitcoint vagy ilyen formáján nem lehet áthelyezni másik gépre? Gondolom le van védve, hogy csak 1 példányt lehessen elkölteni, ha ez eredeti bitcoint átutaltam, az utalás előtti backupot már nem tudom elkölteni semmire?

2021. júl. 21. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
jaj de vicces valaki... Amúgy elég gyenge troll vagy.
2021. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem trollkodok, csak kíváncsi vagyok, hogy tárhely igénye is van-e a bitcoinnak, vagy csak erős videokártyák kellenek neki és akár egy pendrivera is menthetem vagy kell neki nagy HDD? Meg arra is kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet, ha másolom a bitcoin fájlokat. Mi ebben a trollkodás?
2021. júl. 21. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Az írásodból látszik hogy nem vagy teljesen dilettáns az informatikához, viszont akkor nem írnál ekkora bődület hülyeségeket amik a kérdés leírásában vannak, de ezt te is nagyon jól tudod, ordít az egészről hogy szándékosan adod a hülyét. Ha hihető trollkodást akarsz előadni, ahhoz ennél több kell...
2021. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
96%

a bitcoin egy valuta, nem valami pendrive-ra lementhető egyszerű fájl.


Nem hiszem, hogy tudod, ezért elmondom azt is, hogy a bitcoin bányászás egyáltaán nem ilyen egyszerű dolog, főleg nem egy standard pc-vel. Vagyis lehet, csak ki kell várnod azt a pár millió(!) évet, míg sikerül 1 bitcoint kibányásznod. Mellékeltem egy linket, olvasd el ha érdekel.


[link]

2021. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Ne ülj már fel ennek a trollnak.


Aki annyira koki hogy így képzelné el a bitcoint ahogy a kérdező a leírásban, az hírből sem ismer olyan fogalmakat hogy biztonsági másolat meg backup.


Csak trollkodik.

2021. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
vagy tényleg ennyire értetlen
2021. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi trollszagú nincs a kérdésben, nekem annó ennél nagyobb tévképzeteim is voltak.

A bitcoinjaidat nem te "tárolod", hanem a blokklánc. A blokkláncot pedig a bányászok és a validátorok. Ez jelenleg kb 400 gigabyte, amiben benne van az összes eddigi bitcoin-tranzakció története, digitális aláírásokkal meg mindennel. Erre a mezei felhasználónak nincs szüksége, a blokkláncot őrizgetni és frissítgetni a bányászok dolga.

A sima felhasználónak csak egy (vagy több) tárcája van, ami egy betű- és számsor, pl:

5HueCGU8rMjxEXxiPuD5BDku4MkFqeZyd4dZ1jvhTVqvbTLvyTJ. Oda mented ahova akarod, papírra is írhatod. De léteznek spéci eszközök (hardware wallet) amik biztonságosan eltárolják neked.

Ebből a fenti betűkatyvaszból előállítható egy úgynevezett nyilvános cím, ami egy hasonló betűkatyvasz, de az már nem titkos, bárkinek odaadhatod, hogy utaljon rá neked bitcoint. Haverodnak, a tőzsdédnek, a kriptokedvelő főnöködnek, stb. Neked semmit nem kell csinálnod ahhoz, hogy megérkezzen rá a bitcoin: ha valaki utal rá, akkor a bányászok a blokkláncon jóváírják a címedre beérkező bitcoinokat és kész. Neked semmit nem kell frissíteni.

A tárca titkos kódja arra kell, hogy kimenő utalásokat indíts a címedről, egy megfelelő programba bepötyögve (vagy hardware wallet segítségével automatikusan).

2021. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7 es ugyesen leirta, ment is a zold kez neki. Kerdezo nezz meg meg par youtube videot, tul rosszul kepzeled el hogy mi az a bitcoin es hogyan is mukodik
2021. júl. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tovább bonyolítja a dolgot hogy van most egy újfajta memóriaigényes bányászat, azért ment fel most a videókártyák helyett A HDDk ára
2021. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld mindenkinek, aki nem trollozott le, hanem normálisan válaszolt, okosabb lettem. Mindenkiben nem kell a trollt nézni, ti vagytok a trollok #1-3-5-6!
2021. júl. 24. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!