Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videóvágáshoz számítógép...

Videóvágáshoz számítógép videókártya nélkül?

Figyelt kérdés

Videóvágásra szükségem van egy számítógépre. DaVinci Resolve a szoftver. A maximum felbontás amiben vágok az 720p. Vizuális effektek ritkán használva. A chroma key használata lenne gyakori, néha mozgás stabilizálás, illetve az egyszerű vágások.


A mostani videokártya árak miatt az kimaradna a gépből. Persze ha stabilizálódik a piac akkor pótolva lesz. Viszont addig fogom tudni használni a gépet videóvágásra?

Ryzen 5 3600x lenne benne, valami nagyon olcsó(max.10K) videókártyával, mert ebben a prociban nincs grafikus vezérlő. Meg 8GB 3200MHz (idővel bővítve 16-ra, majd ha szükséges 32-re)



2021. júl. 22. 20:06
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
25%

A legtöbb ilyen program bármilyen videokártyával elmegy, a lényeg, hogy erős CPU legyen.

De van egy-két kivétel. Pl. a DaVinci Resolve program a GPU-t használja főként.

2021. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Viszont a 3600x-ben van IGP? AZ 1600X-ben nincs, szerintem az utódjában se, így kártya nélkül be se fog indulni a gép. Egyébként ezzel a procival már gond nélkül tudsz vágni, csak a renderelés lesz lassabb, mint lehetne. De a 720p egész jó már, akár 50-70 fps-t is elérheti (kodekfüggő). Egy 6 éves videókártya akár 300-at is tud.
2021. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs videókártya, akkor én nem ryzen alapon vennék gépet vagy olyan Ryzen-t vennék amiben van IGP, pl valamelyik G-s végü 4000-res vagy a jövő hónaptól kapható Ryzen7 5700G.


Ha ezekre nincs keret/nincs elérhető/nincs a piacon akkor átmennék intel oldalra. Ott az a ratyi IGP támogatja a QuickSync-et, ami lényeges a videóvágáshoz és rendereléshez. Már a 10gen is bőven jó - és olcsó - a 11gen meg teljesen korrekt ilyen téren.


Egy akármilyen modern 6 magos proci már bőven jó a 720p-s videókhoz, viszont a GPU/IGP-ben a hardveres gyorsítások hiánya az nettó szívás.


Ha olcsó videókártyát veszel akkor arra figyelj, hogy legyen legalább VCE 2.0 ( amd ) vagy NVENC (úgy GTX750-től felfelé) a GPUban és minél több VRAM. Ezeknél már támogatott a harveres H.264 kódolás/dekódolás.

Nvidia esetén a GT jelzéső kártyákban nincs hardveres videó kódoló, azok leginkább felejtősek.

2021. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2: Azért írtam az olcsó videókártyát ideiglenesként, mert nincs a prociban IGP. Rosszul fogalmaztam, félreérthető volt.. A 3600x mellett lenne ideiglenesen egy nagyon olcsó videókártya, ameddig nem jön helyre a piac hogy vegyek egy gtx1060-at vagy jobbat.

De lehet szétnézek az intel oldalon is. Bevallom, ez fel sem merült bennem eddig, mert mindenhol ryzen-t használok és sosem volt gondom vele.

2021. júl. 22. 23:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs gond a Ryzennel ( nekem is az van ) de a videóvágáshoz ma már kell valami "hardveres egység", különben csak szívsz.

Ha találsz olcsón valami GTX8xx vagy 9xx-et esetleg Quadrot/FirePro-t akkor teljesen jól elvagy a Ryzennel is.

2021. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!