Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki magától a...

Miért kapcsol ki magától a laptopom (Dell)?

Figyelt kérdés
Két éves gép, nem ejtettem le, nem öntöttem le... Pár napja csinálja, hogy dolgozom rajta, fogja magát és kikapcsol. Nem ír ki hibaüzenetet, nem kattog bekapcsoláskor (volt már régi géppel ilyen).

2021. júl. 26. 08:51
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%
Ki kéne takarítani és újra pásztázni.
2021. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából tegnap és ma csinálta, de az a furcsa, hogy mindkét nap azután, hogy a háttér alkalmazsokat bezártam: Skype, Steam, Free Download Manager, MS Teams, amik a gép indításával együtt indultak.
2021. júl. 26. 08:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Családban van 3-4 éves laptop is, ami szintén nem volt kitakarítva (le igen, de belül nem), és nem csinál ilyet a gép.
2021. júl. 26. 09:01
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem minden laptop ventilátora dolgozik hasonlóan. Valamelyikbe alapból kevésbé melegedő proci van így a hűtő vagy be se kapcsol vagy nagyon alacsony fordulaton, valamelyikbe meg jobb hűtő van.


Két év bőven elég hogy a cooler felhordja a hőleadó lamellákra a szöszt, ganét, eldugítva azt. Megszűntetve ezzel a hőleadást.


Még ha más is a gond, én mindenképp ezzel kezdenék, mert ezt már illik megcsinálni ennyi idő után, mielőtt más gondot is okoz.

2021. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. júl. 26. 09:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézz rá a hőmérsékletre néha. HWMonitor programmal pl.

Ha magas, "pásztázás"!

2021. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!