Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan adjátok el a még...

Hogyan adjátok el a még garanciás termékeket?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok nagyon bizalmatlan, de ugye a garancián általában szerepelnek a személyes adataim jobb esetben név/cím, rosszabb esetben több adat is.


Ti, hogyan szoktátok ezt intézni?

Lazán odaadjátok a blokkot/garanciás papírt? vagy esetleg "ha baja van keress meg engem, majd én intézem."?



2021. júl. 28. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem én nem adnám oda. Ha baj van, keressen meg.
2021. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Ne névre szóló számlával vásárolj aztán le van a gond. De amúgy meg a nevedet úgyis tudja, mert bemutatkozol, a telefonszámodat is mert felhív/felhívod, innen meg ha nagyon akarja már simán kideríti hol laksz.
2021. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleve úgy adod el, hogy pl. 1,5 év garanciával - nem kérdés.

Tegyük fel, eladsz 100 km távolságra 1,5 év garanciával hűtőgépet (nem tudni, milyen termékről van szó), akkor ha 1 hónap múlva valami történik a géppel, akkor ott hagysz csapot-papot (munkahely/család/nyaralás/stb) és rohansz 100 km-re garanciális problémát intézni? Mert a vevőnek bizonyára nem lenne mindegy, hogy garanciában/ingyen/seperc, vagy jópénzért/kánikulában/X idő alatt/csomó kaját kidobva lesz javítva a készüléke.

Gondold át: Te, mint vevő, mit lépnél ebben az esetben?

2021. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Személyesen szoktam elmenni sokszor a cuccokért az eladó lakására, ha postázod is vélhetően megadsz egy rakat adatot, szóval az eladók jelentős része ezeket az adatokat amúgyis megosztja. Ha nagyon akarod kisatírozhatod azokat amiket érzékenynek tartasz.
2021. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

nincsen semmiféle garancia. nézze meg, vegye meg


1. te nyilván nem akarod átbszni, mert nem vagy gyökér

2. ezért nem is adsz garanciát



"megnéztétek, szt' megvettétek. egyebet nem tudok mondani"

2021. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én anyám cége által selejtezett, ezáltal nekem adott PC alkatrészeket adtam el. Többnyire nem volt rá gari, de volt egy SSD amire volt. Megmondtam a vevőnek, hogy x ideig van rá garancia, ha addig gondja van szóljon nekem, visszaveszem és a cégen keresztül intézem neki a garit, a csereterméket pedig megkapja. Bár közel lakik, vagy eljött a városomba, így ez nem okozott gondot, 100+ km-re postánál ez nem játszott volna. Már lejárt a gari, nem jelentkezett, de amúgy nem tartott volna semmiből.
2021. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mentek a zöldek mindenkinek.


2#Végül is igen.

5#Ez oké, de van, hogy a garanciával többért lehet eladni.

2021. júl. 28. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Öhm nem tudom hogy ma hogy van, de én tavaly úgy adtam el 1 alaplapot hogy átruháztam a garanciát az üzleten keresztül a kedves vevőre nem egy nagy kunszt de pontosabban érdemes üzletben érdeklődni hogy ott mi is ennek a folyamata de megoldható lesz nálad is szerintem.
2021. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8# Köszi, nem tudtam, hogy ilyen létezik.
2021. júl. 28. 14:25
 10/10 anonim ***** válasza:

ha valaki meg tudja a neved és a cimed akkor mi történik?


Nem fog senki a házad előtt várni és megverni

2021. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!