Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Eaton 5E 850i USB DIN szünetme...

Eaton 5E 850i USB DIN szünetmentes tápegység jó választás?

Figyelt kérdés

Ami talán a legfontosabb, hogy pillanatnyi áramkimaradások ellen kell. Meg az se lenne hátrány, ha lenne annyi időm, hogy leállítsam a gépet, ha épp hosszabb időre elmenne az áram


Eaton 5E 850i USB DIN a kiszemelt darab, de nem értek hozzá. Annyit tudok, hogy line-interactive, ami nem rossz, jobb mint az offline, meg elvileg tiszta szinuszos a kimeneti hullámforma, ami jó pl. a számítógépem tápegységének, amit majd csatlakoztatok rá. Egyébként egy számítógép lesz rá csatlakoztatva, két monitor, meg egy logitech kormány és kb ennyi. Esetleg egy kis pár wattos pici hangfal még. Nem tudom ezeknek elég-e ez a szünetmentes, amit kinéztem. A gépemben egy ryzen 5 2600 van, rtx2060 vga, 16 GB memória, 2 db SSD, 1 merevlemez.


Egy Schuko aljzat van ezen a szünetmentesen, ezért gondolom egy 3 aljzatos kapcsolós hosszabbító elosztót rádughatok. (Ugye?) Illetve ha a rádugott elosztóba, még rádugok egy 3-mas elosztót (mivel a 3 aljzat nem elég), az is rendben van?


+ Még gondolkoztam a klímát rádugni majd, de az már lehet sok lesz neki, sóavl az nem is fontos...



2021. júl. 29. 09:45
 1/8 MGéza ***** válasza:

Bizony, hogy sok lesz neki, még a gép is megfektetheti!

Itt láthatod a táblázatot, 480W elméleti a max kimenő teljesítménye, de 347W terhelésnél csak 1 percet bír az aksi. Amit te akarsz, az 100k+ forintos árkategória.

[link]

2021. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jaj nem is szeretnék én klímát rákötni. Csak megfordult a fejembe, de rájöttem, a gép mellett az már tuti nem férne bele. :) Egyébként nem azt linkelted, amit én vennék. Ez az enyém:

[link]


Bár hasonló a kettő, csak ezen van normális schuko aljzat is.

2021. júl. 29. 10:08
 3/8 MGéza ***** válasza:
100%
Teljesítményben kb ugyanazt tudja. Ha egy percen belül észleled az áramkimaradást és le tudod állítani a gépet akkor kb pont jó. Én kicsivel erősebbet preferálnék.
2021. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez például milyen lenne?

[link]

2021. júl. 29. 14:09
 5/8 MGéza ***** válasza:
80%
Ez meg felszültségszabályozó ha jól látom. Azokban nincs aksi. Ebből nézz egy nagyobb névleges teljesítményűt.
2021. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nJoy márka felé nézegetek most, bár nem ismerem a márkát, a vélemények is eléggé megoszlanak róla, de az ára nagyon jó ahhoz képest, hogy repkedben a több ezres VA értékek. Pl ez: [link]
2021. aug. 2. 00:30
 7/8 MGéza ***** válasza:
Igen, ez nem egy elismert márka, talán nem véletlenül. De ez is simítja a hálózati fesz egyenetlenségeket, az aksi is normális benne. Mivel egy szünetmentest aránylag ritkán kell azért használni, szerintem nyugodtan megveheted. De hangsúlyozom, az Eaton azért nagyobb név a szakmában, vagy ha tutira akarsz menni akkor FSP. Persze, árban húzósabb lehet.
2021. aug. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:

Ennél például 150W kimenő teljesítményre 15 perc van előrejelezve, ami neked ha pont játék közben ér, akkor kb 5-6 perc:

[link]

[link]

Szóval ne csak a vásárlói véleményeket nézd ezzel azt akarom mondani hogy gyártó adatot, elsősorban olyan gyártónál aki normálisan megadja ezeket érdemes elsősorban böngészni a kínálatot.

2021. aug. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!