Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 10méteres USB hosszabbító...

10méteres USB hosszabbító kábellel fog bármennyit is késni az egér/billentyűzet?

Figyelt kérdés
a hálószobából a nappaliban lévő TV-hez szeretném hogy kiérjen az egér/billentyűzet/hdmi kábel. Ezek közül ilyen 10méteres hosszúságban fog bármi is késni?

2021. aug. 2. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromágneses jel terjedése a réz kábelen kb. 2x10^8 m/s. Elméletileg 50 nanoszekundumot késne. De 10m-nél nem kell már erősítő?
2021. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Morzsi007 ***** válasza:
Digitális jelet továbbít, késni nem fog, szerintem, de lehet ez már túl hosszú, és nem fog átmenni megfelelően a jel USB esetében. Minőségi kábelt használj, minél kevesebb toldással. Nekem HDMI 10M+2M toldóval nem volt jó projektorral. Toldó nélkül működik a 10M kábel. Ez mondjuk egy drágább kábel. Ha okos TV-d van és filmet játszanál a TV-n, lehet egyszerűbb lenne megosztani a pc tartalmát és látnád a TV-n. Akkor csak LAN kábel kellene a TV-hez, vagy lehet elég a Wifi kapcsolat.
2021. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Játszani akarnék a 75" tv-n arra használnám.

[link]

ez egy jó minőségű kábel lenne? hdmi-ből ez elég hosszú

usb hosszabbítóbol láttam van olyan hogy aktív, az mivel jobb?

2021. aug. 2. 11:20
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3 hogy abban van jelerősítő, így biztos átér a jel.
2021. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És usb-nél lényeges nekem hogy 2.0 vagy 3.0 a hosszabbító (egér/bill)?
2021. aug. 2. 11:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ott olyan mindegy.
2021. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Passzív kábel esetén a maximális (ajánlott) hosszak:

2.0: 5 m

3.0: 3 m

10 méteres kábel esetén nem igazán késni fog a jel, hanem hibásan fog működni.


[link]

[link]


Csak egy példa a megoldásra:

[link]

2021. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem méricskéléssel hogy 5méter elég mindenből :D

Ezt a maximális ajánlott hosszat úgy kell érteni hogy ha 2.0-ból 5méter a max ahhoz hozzájön még az 1,8méteres egér kábele és úgy működik normálisan ugye? Tehát nem egér + hosszabbító lehet 2.0-ból az 5méter maximum.

2021. aug. 2. 12:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem összesen annyi.
2021. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De ezek nem kőbe vésett értékek, ahol 5,01 m-nél már nem működik. Csak 5 m felett egyre többet hibázik, talán az elején még észre sem veszi az ember, mert vagy kijavítja a protokoll, vagy elveszik egy telegramm, azt meg a qutya nem veszi észre.
2021. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!