Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap hiba lenne vagy hibás...

Alaplap hiba lenne vagy hibás BIOS beállítás? Asus B550-F

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú a történet.


Az a helyzet, hogy van két db m.2 ssd és egy HDD az alaplapban.

SSD:Western Digital Blue SN550 1TB (rendszer) és Kingston A2000 500GB. A HDD egy WD 1TB.

Már a foglalatokban felcserélve is próbáltam (úgy is bebootol).

Az a gond, hogy nekem automatikusan elindul a Windows betöltése után a HDsentinel és a HWinfo.

Na most az van, hogy ezek nem mindig töltenek be és csak 2. 3. újraindítás után sikerül, vagy egyszer csak gondol egyet és fél óra múlva előjön, de elindítani még adminként sem lehet (még a saját mappájukban az exe fájlt sem, de még az AIDA sem, pedig az csak portable). Minden program a C-n van (WD Blue).

Na most arra jöttem rá, hogy ha nincs benne a Kingston A2000, akkor minden hibátlanul működik (pedig azon csak a Rockstar Games és az Epic Games könyvtár van (a játékok, de nem a programok).


Szóval kiszereltem a Kingstont és láss csodát minden hibátlanul megy (még a Wlan kártyát is látja a gép, pedig az sem ment mindig első indításra.

sőt, időnként még olyan hiba is volt, hogy nem indult újra a gép, a reset gombbal kellett kényszerítenem.


Ez lehet valamilyen m.2 SSD hiba vagy valami hibás Bios beállítás?

De már biosban is próbáltam mindent ki-be kapcsolni, hogy hogy viselkedik azután a gép..

Erre tud valaki választ? Természetesen már vagy 5-6 bios verzióval is csináltam.


Ami még hozzátartozik a történethez, hogy amikor még csak a Kingston A2000 volt meg és egy MSI B350 Mortar alaplapom, akkor is csinált ilyen anomáliákat (főleg azt, hogy a Wlan kártyát nem látta az eszközkezelőben a Win10.


Nekem nagyon WTF így az egész, de vasárnap óta nincs gondom, csak annyi, hogy most nincs bent az A2000...



#Windows #BIOS #indulás #Kingston A2000 #Western Digital Blue SN550 #B500-F
2021. aug. 6. 13:00
1 2
 1/13 CspCsj ***** válasza:
100%

Az A2000-en kívül még egy közös dolog biztosan volt a két gépben: Windows 10


Először próbaképpen a gyors rendszerindítást (fast-boot) kapcsolnám ki:

[link]


Aztán megnézném azt is, hogy az SSD-hez a gyártói driver van fent, vagy Microsoft-os? (aztán csinálni egy cserét)



Wifi-s problémádat is megoldhatja a gyorsindítás kikapcsolása, de az energiatakarékosság kikapcsolása is lehet megoldás:

[link]

2021. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, erre még nem is gondoltam. Az ECO módot mindig kikapcsolom, csak a fast bootot nem kapcsoltam ki, mert azt írta ott, hogy csak indításkor ellenőrzi a legfontosabb komponensek ,,válaszát"/működését és nem tudtam, hogy összefüggésben van a 12-es hibakóddal eszközkezelőben.
2021. aug. 6. 15:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott hibás beállítás is játszhat.

Két M2 foglalatod van, az első van közvetlenül a processzorhoz kábelezve, a második a chipseten keresztül fut. A második használatakor a legtöbb esetben némi SATA port vagy egyéb eszköz is "letiltásra" kerül.


A processzor és a chipset között x4 PCE-E 4.0 sáv áll rendelkezésre, és ha az SSD arra van állítva hogy ugyanilyen tempóval hasítson akkor lehetséges, hogy mást dropol a chipset, csak hogy meglegyen a sávszél az SSDnek.


Ennek érdemes utánanézni, mert lehet hogy a másodlagos m2 sebesség/kapcsolat kiosztását megváltoztatva megszűnik minden gondod.

2021. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem mindkét SSD-m 3.0-s. Most azt csináltam, hogy letiltottam windowsban és O&O SU10-ben is azt, hogy a windows telepítse a drivereket és az Asus PCE-AC88 wlan kártyám gyári drivere van fent (amit így lehetőleg nem ír felül a win10 valami update során. A programok mennek, még nem raktam vissza a Kingston ssd-t, de a fast boot letiltása után 2-3 újraindításig nem volt wlan netem. Elméletileg direkt jól jártam ezzel az alaplappal (ezért nem az MSI B550 mortart vettem, mert azon tudtommal két SSD esetén több sáv tiltódik le.
2021. aug. 7. 12:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossz hírem.



* Share bandwidth with PCIe3.0 x1_1, PCIe3.0 x1_2, PCIe3.0 x1_3

* When the M.2_2 Socket 3 is populated , SATA6G_5/6 ports will be disabled.


A második M2 SSD-d az osztozik a WLAN által használt PCI-E sínnel. ( manual 10. oldal ).


Ennyi SSD-hez meg PCI-E eszközhöz már X570-es lapra lenne szükséged, abból is a teljes kiépítettségűekre.

2021. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 CspCsj ***** válasza:

Hát még esetleg a BIOS-ban "PCIEX16 Bifurcation" beállítást próbálnám kézzel állítgatni, hátha automatikusan nem jó:

[link]

[link]

2021. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"PCIEX16 Bifurcation"

Az teljesen másra való. itt a második SSD-nek semmi köze processzor vezérelt X16 sávhoz.

2021. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a sata 5-6 portokat letiltja (abba nincs is bedugva kábel), viszont most csak az 1. m2 foglalatban van egy ssd, a másik m2 foglalat üres, bios gyárin, de fastboot kibekapcsolással is mindkét esetben előfordult, hogy nem volt wlan (pl. ma reggel minden jó volt, volt 2 db újraindítás is. Úgy hagytam a gépet, elmentem otthonról, hazaértem, újraindítottam és megint error volt az eszközkezelőben a wlan kártya mellett.
2021. aug. 7. 21:49
 9/13 A kérdező kommentje:

,,* Share bandwidth with PCIe3.0 x1_1, PCIe3.0 x1_2, PCIe3.0 x1_3"


Ez a 1 x PCIe 3.0 x16 slot (supports x4 mode)* -ra vonatkozik, viszont nekem abban nincs semmi. A VGA-m a 1 x PCIe 4.0 x16 SafeSlots (supports x16 mode) -ban van, amire a manualban nincs semmilyen jelzés, hogy ütközne a többi PCIe adatbusszal

2021. aug. 7. 22:26
 10/13 A kérdező kommentje:
A manualban a 10. oldalonz x1/x2/x3 a PCIEx16_2-re vonatkozik, amit ír, és az a rajzon az alsó VGA slot.
2021. aug. 7. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!