Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Arita DVD lemezek kb. 15...

Az Arita DVD lemezek kb. 15 év alatt olvashatatlokká válnak?

Figyelt kérdés

Kb. ennyi idős írott DVD filmek ezeken a lemezeken nagyrészt nem működnek, pedig sokuk használva se volt, egyik sem karcos.

Minden más lemezen működött a régi felvétel, csak ezekkel volt baj. Négy optikai olvasón, lejátszón is próbáltam. A 60 darabból 2-3 ment.



2021. aug. 8. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Vidd vissza a boltba számlával/blokkal és _ugyanannak_ az eladónak mondd a panaszod aki akkoriban ezt ígérte neked.. :)
2021. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lemezekből a KODAK Gold Professional amik bírják. Verbatim AZO ami elérhető áron volt, azok is jók voltak. A TDK hamar leromlott. Az összes többinél esélyes a romlás.

Arita... nem is hallottam erről.

2021. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez normális, az írható lemez a technológiájából adódóan idővel olvashatatlanná válik. Hogy mikor az változó. Az eredeti, préselt lemez viszont soha nem megy tönkre, ha nem éri fizikai sérülés, mert abban nincs olyan anyag ami változik (az írhatóban az az anyag amit a lézer íráskor kiéget idővel magától is lebomlik).
2021. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
IsoBustert próbáld ki, ha nagyon fontos dolog van rajtuk. Bár gondolom filmek.
2021. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont most néztem meg egy filmet, ami "rózsaszín" Aritán volt. Semmi baja. Sokat számít hogy hogyan tárolod a lemezeidet.
2021. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezek a rózsaszínű Ariták, ebből is volt több fajta, a teljesen rózsaszínű volt a rossz. A Kodak, Fujifilm, stb., mind vitte. Kb. 15 éve írta a sógorom a páromnak őket. Dobozban voltak a szekrény tetején. Sokat sajnálok, mert voltak nagyon jó filmek is. Ez van.
2021. aug. 9. 05:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. talán nem lehetetlen újra letölteni azokat. Általában egy filmet esélyes megtalálni újra. Ha a családi fotók mentek volna az enyészetbe, azt már nehezebb lenne pótolni.

Örök tanulság: ami fontos, arról ne csak egy másolatunk legyen!

Egyébként minőségtől és tárolástól függ. Nekem a minőségi CD-k és DVD-k között 2% alatt van az olvashatatlanok aránya, a hitványabb fajtákból meg volt, amelyik egy évig sem bírta.

2021. aug. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!