Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapi hangkártya cserélhető...

Alaplapi hangkártya cserélhető? Létezhet hogy kiégette a rossz hangszóró?

Figyelt kérdés
Ma arra értem haza munkából,hogy a hangszóróm így hangosan "búg"mintha kontaktos lenne,hát levettem,beledugtam egy másik hangszórót,de azt nem ismeri fel a gép,csak Digital Audiot lehet kiválasztani,se fejhalgatót nem ismeri fel,a kis hangjel ikonon egy piros X van

2021. aug. 11. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem, Realtek hangkártya? A hibajelenség alapján a retasking funkció hülyült meg, valamiért nincs sehova kötve az aljzat. Próbáld meg letiltani a Jack csatlakozó érzékelést, vagy manuálisan beállítani az aljzatot kimenetre, ha van erre lehetőség a hangkártya programjában. Ha ígyssem jó, akkor próbáld meg eltávolítani az illesztőprogramot. Legvégső esetben új hangkártya kell. Az alaplapit kivenni nemigen lehet, szóval majd BIOS-ban le kell tiltani.
2021. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,Realtek hangkártya,Asus P5K pro alaplapom van,hol tudom ezeket az opciokat megtenni amiket leirtál?
2021. aug. 11. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg ha szabályosan lett telepítve, akkor van egy Realtek HD Sound Effect manager vagy valami hasonló nevű program, ott.
2021. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendesen telepítettem,de nem talàlom,szerintem elviszem szervízbe
2021. aug. 11. 23:01
 5/7 elistvan ***** válasza:
Ha letörlöd a programot és visszateszed próbáltad? A búgást okozhatja a maga a hangszóró is ha nem ma darab. Földhurok is lehet a hálózatba. Másik aljzatba próbáltad bedugni a hosszabbítóban? Mondjuk mivel ez jó tíz éves gép egy pci-os Sb Audagy kártya 2-3 ezerből megvan és a hangja is ég és föld az integrált szutykokhoz képest.
2021. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kapott egy beepitett hangkartyat,mukodik mostmar
2021. aug. 17. 17:26
 7/7 elistvan ***** válasza:
Az jó.
2021. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!