Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pali elvitte a gamer gép árát...

Pali elvitte a gamer gép árát és 2 hete nem jelentkezett! Szerintetek is átvert?

Figyelt kérdés
Régi gyerekkori barátról van szó. Megígérte, hogy szerez egy jó gamer gépet bőven a mai elszabadult árak alatt. Odaadtam neki sok hónap alatt összegyűjtött 400.000 forintot, ez július 20 körül volt. Azóta semmi életjel. A telefonja hármat kicsörög ha hívom, utána foglaltra vált. Szerintetek várjak még, vagy ez a pénz buktam?

2021. aug. 16. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ha a gyerekkori barátodról van szó, tudod, hol lakik. Ha már a telefont nem veszi fel, akkor én mindenképpen odamennék és kérdőre vonnám. 400.000 forint nem kis összeg.
2021. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínű lelépett
2021. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem létezett az a gép, eltette a pénzt és lelépett. Aki csak úgy odaadja a pénzt, az így jár. Miért nem vettél részletre a szolgáltatótól vagy vehettél volna használt üzletit is, számlával?
2021. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem buktad a pénzt, mert ez már bőven beleesik a csalás kategóriába, amit az igazságszolgáltatás slég szépen jutalmaz. Ha nem éred el akkor mehet a feljelentés.
2021. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szép kis barát mit ne mondjak, dobd meg egy sms-el írj rá facen menny el személyesen hozzá, valahogy add tudtára ha nincs meg a pénz vagy gép akkor megy a feljelentés kb ennyi amit tehetsz erre már muszáj lesz reagálnia valamit. Semmi kép se várj arra hogy majd jelentkezik az a hajó már elúszott, ha még is azt mondja úh már csak 1 hét és meg van a gép ne hallgass rá instant jelentsd fel a franca és ezt nyugodtan mond is meg neki.Legalább meg tanultad hogy soha semmilyen körülmények között senkinek, nem adjuk oda előre a vételárat pláne ha ilyen nagy összegről van szó .
2021. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akinek ilyen barátai vannak annak már ellenség nem is kell.
2021. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megteszed a feljelentést család bűntettének alapos gyanúja miatt, a hatóságok meg majd előkerítik.


Ha tényleg gyerekkori barátról van szó, akkor azért furcsa, hogy semmi más elérhetőségét nem ismered. Facebook? Lakcím? Én azért tennék egy próbát ezeken a csatornákon is, mert bár nagyon csalásszagú a dolog, de nincs kizárva, hogy más okok miatt nem jelentkezik. Én is jártam egyszer hasonlóan, Vaterás vétel (igaz, bőven nem ez az árkategória), elutaltam a pénzt, és két hétig semmi. Írtam neki, semmi. Írtam ismét, hogy azért már jó lenne, ha küldené a cuccot, vagy ha nem lehetséges, akkor kérem vissza a vételárat, de még mindig semmi. Pár nap múlva írt, sűrű elnzééskérések közepette, hogy elütötte egy szabálytalanul közlekedő autó a zebrán, két hétig kórházban feküdt. Utána tényleg elküldte a terméket, semmi probléma nem volt vele, nem vert át, azt kaptam, amit vettem, abban a minőségben, amire számítottam. Szóval azért a feljelentés előtt még fuss egy kört, hogy tényleg nincs-e valami nagyobb gáz, de amennyiben nem jársz sikerrel, nagyon javallott, hogy tedd meg azt a feljelentést! Lehet azzal előhozakodni, hogy "gyerekkori barát", de ha tényleg barát lenne, akkor nem verne át. Ha pocsékul áll anyagilag, és lenyúlta a pénzt, akkor meg ha tényleg a barátod lenne (bár... barát eleve nem tenne ilyet), akkor elmondaná gerinces emebr módjára. Ha már valaki meglop, és átver, az már semmilyen értelemben véve nem barát, és nem is egy tisztességes ember, szóval felesleges lelkizni, meg azon aggódni, hogy te nem akarnál rosszat neki. Aki ilyen, az megérdemli.

(Mondjuk az, hogy a telefonja mindig pár csörgés után "foglalt" lesz, eléggé gyanús.. bár elméletileg az is okozhatja, hogy hívásátirányítás van beállítva, és amire átirányította a hívást, az nem elérhető. Bár őszintén: ez sem túl életszerű.)


Tudom, eső után köpönyeg, de pár jótanács...

1. Mindig gondoljuk át, hogy reális-e az, amit ajánlanak! Az ember ha hinni szeretne valamiben, akkor gyakran nem gondolkodik reálisan. Ezért van annyi család, meg átverés. Mert sokan szeretnék elhinni, hogy az a lehetőség, amit kínálnak, az valós. Egy csúcskategóriás gép nem olcsó, főleg most nem. Az ember meg szeretné elhinni, hogy tényleg van, aki ugyanazt a minőséget töredék áron be tudja szerezni. De ha ez így működne, akkor nem ő lenne az egyetlen, sőt, mindenhol így járnának el.

2. Soha ne adjunk ki pénzt, ha nem ismerjük a részleteket!

A "jó gamer gép" egy eléggé homályos specifikáció. Ergo semmit nem tudsz róla, hogy ha tényleg be is szerzi, hogy akkor milyet szerez. Nagyon valószínű, hogy nem olyan minőségű, amilyenre te számítanál. Erre persze mondhatja ő, hogy "de hát ez nagyon is jó gép", és innentől ez egy meddő vita, ugyanis nincs egzakt módon definiálva, hogy mi a "jó gamer gép". Ha bármit veszel, főleg, ha komoly pénzekért, akkor előtte mindig tisztázd le a részleteket!

3. Nagy összeget soha ne utalj előre!

4. A megállapodásnak legyen nyoma! Ugyan a magyar jog szerint szóban is köttethet szerződés, de ezt felettébb nehéz bizonyítani. Ha nagy összegről van szó, azt midnenképp érdemes lepapírozni, vagy minimum egy e-mail, vagy Fb üzenet legyen, amiben a megállapodás részletei szerepelnek. (Utóbbi esetben képernyőfotózd le, ugyanis az üzenetet ő vissza tudja vonni.) Egyrészt mert így rajta is számon lehet kérni, hogy mi volt a megállapodás, másrészt meg mert szükség esetén a törvény előtt is könnyebb bizonyítani.

5. Kerüljük az ilyen "majd én megoldom olcsón" jellegű "barátokat"! Nem fogja megoldani, neki egy a lényeg, hogy pénzt szerezzen. Az ilyen rendszerint nem szakember, hanem szélhámos, és nem barát, hanem csak valaki, aki az ismerettségetekből akar pénzt csinálni.

2021. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!