Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 4gb Ramot ír ki a...

Themlgpro kérdése:

Miért csak 4gb Ramot ír ki a windows/BIOS?

Figyelt kérdés

Nos cseréltem videókártyát egy GTX 780-ra. Beszereltem majd elinditottam a gépet, észrevettem hogy picit lassabb mint volt, semmi sem úgy fut. Megnéztem feladatkezelőbe a terhelést majd látom hogy csak 4gb ramot ír ki. Beléptem a biosba és ott van hogy 1. 4096 2. 4096 majd alatta enabled 1.- 2.4096 valamiért csak a második. Próbáltam külön a ramokat és tökéletesen működnek minden slotba. (corsair vengeance 2x4gb ddr3 1866mhz).

Itt egy kép: [link]

Valaki esetleg tud segíteni?



2021. aug. 17. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a kártyacsere miatt aktiválódott az IGP és az vesz le magának? Nézd meg a biosban, hogy melyik az elsődleges, illetve eszközkezelőben két kártya látszik-e. Az is lehet, hogy nem a megfelelő slotokban vannak, egyszínűekbe tedd, ha színkódos, ha nem, akkor nézd meg a használati utasítást, hogy melyik slot melyik csatornához (A vagy B) tartozik, különbözőkben legyenek, azaz egy az A, egy a B csatornához tartozó slotban.
2021. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve az is lehet a baj, hogy 32 bites operációs rendszer van telepítve, az ennyit tud, hiába van benne több.
2021. aug. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
IGP kikapcsolva PCIe az elsődleges. Újra raktam a Windowst 64 bites ugyan úgy. Az alaplapon 2 slot van és külön-külön minden slotba működnek, de együtt nem, és néha megkell mozgassam az első slotban lévőt ha mind a kettő bent van mert amikor bekapcsolom nem ad képet nem és mintha mindig újraindulna a gép villog benne a led, ha megigazítom akkor meg működik de csak 4gb-t érzékel.
2021. aug. 17. 23:34
 4/4 A kérdező kommentje:
És videókártya csere elött semmi baj nem volt, 2 hetet állt a gép, majd megjött a mostani először semmi baj nem volt letöltöttem a drivert, véletlenül megmozdítottam a gépet abban a pillanatban ki is kapcsolt éppen hogy csak hozzá értem. Majd innen kezdődött a probléma. Többször rúgtam már bele véletlenül nagyobb erővel is, és soha nem történt ez.
2021. aug. 17. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!