Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig így jól fog működni?

Ez a konfig így jól fog működni?

Figyelt kérdés

Van egy i7700k és gtx 1080 gépem 16 gb ram. Viszont most kártyát szeretnék cserélni,és rtx 3080 lenne,de már nem telne semmi más alkatrészre,így is kell egy táp,meg egy ház mellé mert ami most van az noname ház.

Ha még 1 jó darabig nem tudok venni gépet csak ezt cserélem attól még jól megy majd nem? Tudom tudom hogy nagyon gyenge lesz a proci hozzá,de most tudok csak cserélni,jövőre max meg proci csere meg lap.Láttam teszteket így is jobb eredményeket mutat jóval a 3080 meg az i7 mint ami most van,addig meg kibírnám ezzel. De azért írok ide hogy biztos ami biztos.

Ez a ház tetszene : be quiet! Pure Base 500

És ez a táp elég e hozzá? Mert ez a táp még belefér a keretbe is most is ez a márka van és tetszik h nincs hangja be quiet! Straight Power 11 750W Gold

A kövi build vagy 5900x 32 gb ram lesz, vagy i9 10900k Ezt csak azért írtam le hogy a táp elég e ehhez az új setuphoz is?

És belefér ebbe a házba gond nélkül a kártya?

köszönöm ha válaszolsz.


2021. aug. 23. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Bőven lenne előrelépés, még a proci intezívebb játékoknál is, de egyértelműen jól esne neki egy jobb proci.

A táp bőven elég, egy Ryzen proci melett szerintem még 2 3080-at is vinne.

2021. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Esetleg azt tudod,hogy a ház elég e? Mert nekem ez az egyszerű letisztult bőven jó,úgyse látom mivel lenn van a földön.A kártya hossza magassága,stb stb belefér a házba?
2021. aug. 23. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál kártyát, GPU-t írtál (RTX 3080), amiből van alsóhangon 30-40 hűtési megoldás, így nem adtál pontos fizikai adatokat.

Ház olyan amilyen, én ennyiért biztos hogy inkább SilentiumPC Signum SG1-et vennék, ebből is van oldalüveg nélküli, ha az az igény.

2021. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ASUS TUF-RTX3080-O10G-V2-GAMING ez lenne ebbe a házba hogy belefér e?
2021. aug. 23. 21:35
 5/8 A kérdező kommentje:
be quiet! DARK ROCK PRO 4 meg a jövőben ez lesz lehet a hütő a procihoz,és nem tudom tényleg h jó e hozzá a ház.
2021. aug. 23. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a kártya ~30cm hosszú, ~37cm-ig fér bele a Base 500-ba.

Dark Rock Pro 4 16.3cm magas, 19cm-t fogad be a ház, szóval "bőven" elfér.

SG1-be épp befér a DRP 4, a kártya bőven.

2021. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. De azt hallottam hogy több kábel kell az új kártyákhoz vmi 2x 8 pin vagy nem értek hozzá,ezt tartalmazza a táp,vagy külön kell még + vmi kábel?
2021. aug. 23. 23:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Maga a referencia (Founders Edition) kártya jött ki 1x12-es pin kiosztással, amihez járt egy átalakító gyárilag. Legtöbb egyedi hűtéssel rendelkező kártya (mint a TUF gaming is) a szokásos kiosztásokat használja (6/8 pin), a fent linkelt kártyának is 2x8 kell, az meg van már bármelyik modernebb tápon.
2021. aug. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!